Nicolae Dică, după meciul FCSB de la Timişoara: Nu am făcut o partidă strălucită

Nicolae Dică, antrenorul FCSB, a declarat, vineri, că echipa sa nu a reuşit o partidă strălucită cu ACS Poli Timişoara, dar a apreciat că importante sunt cele trei puncte câştigate.

21 iul. 2017, 20:45

A fost un joc greu, cum mă aşteptam, nu am făcut o partidă strălucită, dar importante sunt cele trei puncte. Cei de Timişoara ne-au pus probleme doar la fazele fixe, păcat că nu am marcat mai mult. Sper ca de la meci la meci echipa să arate mai bine„, a declarat Nicolae Dică.

FCSB a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa ACS Poli Timişoara, în al doilea meci al etapei a doua a Ligii I. Timişorenii au evoluat o repriză cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Alex Munteanu.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Gnohere, în minutul 63, din pasa lui Budescu.