Nicolae Stanciu a debutat în Arabia Saudită într-un MECI NEBUN. Ce a făcut Al Ahli contra echipei lui Daniel Isăilă

Nicolae Stanciu a debutat în tricoul lui Al Ahli, în victoria de pe terenul echipei pregătite de Daniel Isăilă, Al Hazm, scor 4-2, într-o partidă din campionatul Arabiei Saudite.

07 feb. 2019, 19:16

Nicolae Stanciu, transferat în această iarnă de la Sparta Praga, a fost introdus în minutul 76. Echipa internaţionalului român a condus de două ori în prima repriză, însă scorul la pauză a fost egal, 2-2.

Nicolae Stanciu nu a fost singurul debutant al serii. La Al Hazm, a apărut pentru prima dată şi Diogo Salomao, fostul jucător al lui Dinamo. Portughezul a fost introdus pe teren în minutul 64.

Budescu a marcat pentru Al Shabab în remiza cu Al Raed, scor 1-1 VIDEO

După acest rezultat, Al Ahli urcă pe locul 3 în Arabia Saudită, cu 36 de puncte, devansând, cel puţin temporar, Al Shabab, echipa lui Marius Şumudică. De partea cealaltă, Al-Hazm rămâne pe locul 12, ultimul neretrogradabil, cu doar 19 puncte.