Nicolae Stanciu a marcat un gol şi a reuşit două assist-uri pentru Slavia Praga

Mijlocaşul român Nicolae Stanciu a marcat un gol şi a dat două pase decisive pentru Slavia Praga, în meciul câştigat cu scorul de 5-0 în faţa formaţiei FK Jablonec, sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a 26-a a campionatului de fotbal al Cehiei.
Filip Stan
31 mai 2020, 05:06
Nicolae Stanciu a marcat un gol şi a reuşit două assist-uri pentru Slavia Praga

Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, a marcat un gol din penalti în meciul câştigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, în faţa formaţiei Jablonec, în campionatul Cehiei.

Stanciu, care a jucat până în minutul 73, a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 21.

Celelalte goluri au fost marcate de Holes ’29, Provod ’56, Tecl ’61 şi Jusuf ’78 (penalti). Provod şi Tecl au înscris din pase de la Stanciu.

După 26 de etape, Slavia este lider în clasament, cu 64 de puncte, în timp ce Jablonec este pe trei, cu 43 de puncte. Poziţia a doua este ocupată de Viktoria Plzen, care are 56 de puncte.

Bumba a adus victoria echipei Kisvarda, în etapa a 26-a a campionatului Ungariei

Claudiu Bumba a marcat golul prin care Kisvarda FC a învins-o pe Ujpest FC, cu 1-0, sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a 26-a a campionatului Ungariei,

Bumba a înscris în min. 63 al partidei. Mijlocaşul român a primit un cartonaş galben în min. 34 şi a fost înlocuit în min. 90 cu Nemanja Obradovic.

Claudiu Bumba are 3 goluri reuşite în 20 de partide în acest sezon.

Fundaşul Cornel Ene a fost integralist la gazde, iar portarul Mihai Mincă a fost rezervă.

Andreiaş Calcan a jucat doar zece minute la Ujpest, fiind eliminat în min. 55, după ce intrase la pauză.

În altă partidă, Paksi SE şi MOL Fehervar au terminat nedecis, 0-0. Fundaşul român Adrian Rus a intrat la echipa din Szekesfehervar în min. 22 în locul lui Attila Fiola. La oaspeţi au evoluat şi doi foşti jucători de la FC Viitorul, Boban Nikolov şi Lyes Houri.

În clasament, pe primul loc se află Ferencvarosi TC, cu 59 puncte (25 jocuri), urmată de Fehervar FC, 51 puncte, Mezokovesd-Zsory, 45 puncte, Diosgyori VTK, 40 puncte, Puskas FC, 39 puncte (25 j), Kisvarda FC, 34 puncte

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
„Legea Novak”, blocată de Nicuşor Dan! Preşedintele contestă proiectul de lege la Curtea Constituţională. Exclusiv
Capital.ro
UPDATE Decizie pentru Horațiu Potra și Călin Georgescu. Potra, fiul şi nepotul său rămân în arest
Playtech.ro
'Dacă a divorţat, fosta soţie mai are dreptul la pensie de urmaş?'. Ce spune legea din România
Adevarul
Șoc dintr-o bază aeriană rusă. Pilotul şi copilotul unui avion Su-34 au murit după ce sistemul de catapultare s-a declanșat într-un hangar
wowbiz.ro
Ce se întâmplă cu Dan Petrescu, după ce s-a aflat că se confuntă cu probleme de sănătate! Daniel Pancu, dezvăluiri neașteptate după revederea cu antrenorul: „Am fost surprins…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Haos la Gara de Nord! Un bărbat a urcat pe acoperiș și a aruncat cu cărămizi și tencuială în trecători și mașini
iamsport.ro
L-a vizitat pe Crin Antonescu la muncă și a fost ȘOCAT de ce a văzut sub biroul său: ”Nu o să uit niciodată! Vă pot confirma că e adevărat ce se spune”
MediaFlux
Carduri sociale de alimente pentru români. Anunț important de la Casa de Pensii
stirilekanald.ro
De ce a murit, de fapt, Marco? Primele date despre moartea suspectă a tânărului de 18, găsit fără suflare de mama sa după ce a fost la o petrecere
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde