Nicu Vlad, ales prim-vicepreşedinte ale Federaţiei Internaţionale de Haltere

Preşedintele Federaţiei Române de Haltere, Nicu Vlad, a fost ales, luni, prim-vicepreşedinte ale Federaţiei Internaţionale (IWF), cu prilejul congresului forului mondial, desfăşurat la Moscova.
Daniel Spătaru
21 mai 2013, 06:54
Nicu Vlad, ales prim-vicepreşedinte ale Federaţiei Internaţionale de Haltere

Campion olimpic în 1984, la Los Angeles, preşedintele Federaţiei Române de Haltere, Nicu Vlad, îi succede în funcţia de prim-vicepreşedinte al Federaţiei Internaţionale taiwanezului Chang Chao-Kuo. Potrivit Agerpres, compatriotul nostru se înscrisese în cursa electorală, atât pentru fotoliul de preşedinte, cât şi pentru un loc de prim-vicepreşedinte, secretar general şi vicepreşedinte. Nicu Vlad fusese ales vicepreşedinte al IWF în 2009.

Ungurul Tamas Ajan (74 ani) a fost reales în fruntea IWF, unde se află din anul 2000.

În alegerile pentru funcţia supremă a forului, Ajan a obţinut 80 de voturi, faţă de 55 ale următorului contracandidat, italianul Antonio Urso, preşedintele Federaţiei europene.

DailyBusiness
Sorin Grindeanu: „PNL dă premierul până în 2027. Noi ne ținem de protocol”
Spynews
Gina Chirilă, adevărul dureros despre divorțul de Bogdan Vlădău! Prin ce durere a trecut: "Spartă în bucăți..."
Fanatik.ro
„Iubitul mi-a spus să îi mărturisesc ce ascund”. Povestea bărbatului care și-a schimbat sexul și este într-o relație cu un fotbalist
Capital.ro
Sistemul de pensii din România, sub presiune majoră după 2030. Avertismentul lui Iancu Guda: Aici este provocarea României
Playtech.ro
Un simplu şurub, secretul pentru a nu mai auzi zgomotele vecinilor. Cum funcţionează trucul
Adevarul
„Un idiot”. Nepoata lui Trump își ironizează unchiul, după ce acesta s-a lăudat cu rezultatul unui test cognitiv
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
Un bărbat aflat în stare gravă nu a fost verificat timp de cinci zile, la Spitalul Bagdasar-Arseni. Doi medici au fost reținuți de procurori
iamsport.ro
Surpriză! Bölöni a numit ”cel mai inteligent” atacant din istoria României: ”Un om cu un alt caracter, altă viață, deosebit de valoros!”
MediaFlux
Avertisment MAI privind certificatele de naștere, căsătorie sau deces. Românii riscă anularea documentelor VIDEO
stirilekanald.ro
Șocant ce au găsit polițiștii lângă trupul neînsuflețit al doctoriței Ștefania Szabo
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai