Noi detalii cutremurătoare în cazul fotbalistului măcelărit de impresar. „Era în viaţă când i-a tăiat organele genitale”

Crima care a șocat lumea fotbalului în urmă cu o lună, scoate la iveală detalii șocante. Fotbalistul Daniel Correa Freitas a fost ucis de impresarul său, Edison Brittes. Jr. poliția braziliană continuând investigațiile.
Iulian Tudor
28 nov. 2018, 11:03
Noi detalii cutremurătoare în cazul fotbalistului măcelărit de impresar.

Daniel Correa Freitas a fost găsit torturat, decapitat și cu organele genitale tăiate într-un tufiș dintr-o pădure, scrie a1.ro. Criminalul se pare că este chiar impresarul său, Edison Brittes Jr, acesta și-a recunoscut fapta și le-a arătat anchetatorilor unde a dus cadavrul.

Citeşte şi TRAGEDIE în lumea fotbalului! Un celebru fotbalist a fost găsit mort într-un tufiş, aproape decapitat. Avea doar 24 de ani

Mai șocant este că ultimul raport arată că fotbalistul era în viață în momentul în care organele genitale i-au fost tăiat, scrie The Sun. Impresarul nu a săvârșit crima singur, se pare că soția sa Cristiana a luat și ea parte.

„Un raport al poliției din Parana, în colaborare cu Insitutul de Medicină Legală, dezvăluie cauza morții: o lovitură în gât cu ‘un obiect extrem de ascuțit’. Șeful IML, Paulino Pastre, a spus presei din Brazilia că organele genitale i-ar fi fost tăiate lui Daniel Correa în timp ce acesta era în viață”, scrie The Sun.

Crima ar fi pornit de la faptul că Daniel Feritas i-ar fi violat soția impresarului său, însă portughezii de la Record susțîn că între jucător și agent a existat un „pact”. Un martor a dezvăluit că Brittes l-ar fi invitat pe Correa să se culce cu soția lui.

Daniel Freitas în pat cu soția impresarului său

Pactul avea să se transforme într-o tragedie. Când Edison i-a văzut în pat pe cei doi, a înnebunit și l-a atacat pe fotbalistul în vârstă de 24 de ani.

Daniel Freitas avea doar 24 de ani și fusese împrumutat la divizionara secundă Esporte Clube São Bento. Clubul a remis un comunicat în care a explicat că fotbalistul a fost torturat și apoi ucis cu bestialitate. Crescut la grupele de juniori ale clubului Botafogo, Daniel Correa Freitas a fost transferat de Sao Paulo în 2015.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Ce s-a întâmplat cu fosta rivală a Simonei Halep. De 7 luni e ”dată dispărută”
Capital.ro
Călin Georgescu, anunț despre banii românilor. Cum sunt folosiți, de fapt: Nu-ți trebuie armată ca să distrugi o țară
Playtech.ro
Care este pluralul corect al cuvântului „spam”. Cei mai mulţi folosesc forma greşită
Adevarul
Noua găselniţă a turiștilor români în Grecia îi pune în dificultate pe proprietarii de taverne. Unde mănâncă în vacanţe
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Elena Merișoreanu s-a văzut cu Valentin Sanfira, după vestea divorțului. Ce a spus artistul despre despărțirea de Codruța Filip: „Se vedea pe ochii lui că e trist”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lovitură pentru șoferi! OUG pentru ieftinirea carburanților a fost amânată din nou
iamsport.ro
Gică Hagi e contestat: ”Nu merită să devină selecționerul României. E o pierdere de timp”
MediaFlux
PAPARAZZI Patrice Cărăușan de la Survivor se ascunde prin București! Vedeta Antena 1, încă în concurs, camuflată alături de iubit FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj