Noi detalii în cazul accidentului provocat de fostul prefect din Constanţa. De ce nu poate fi audiat

Noi detalii în cazul cumplitului accident rutier provocat de fostul prefect din Constanța, în care un om și-a pierdut viața. Politicianul care s-a urcat beat la volan nu poate fi audiat. El este în continuare în spital după ce a suferit mai multe răni din cauza impactului.
Alina Costache
18 feb. 2020, 13:22
Noi detalii în cazul accidentului provocat de fostul prefect din Constanţa. De ce nu poate fi audiat

Fostul prefect al Constanţei a fost internat imediat după ce a provocat accidentul. Potrivit jurnaliştilor din presa locală, Ioan Albu ar fi suferit mai multe contuzii pulmonare şi o fractură de stent. 

Accidentul s-a produs pe DN3, în localitatea Ciocârlia. Fostul prefect din Constanța, Ioan Albu, se afla la volanul unui jeep și a condus agresiv, potrivit martorilor. Oamenii spun că fostul prefect a depășit mașină după mașină, până în momentul în care a intrat pe contrasens și l-a lovit în plin pe șoferul de 44 de ani.

Potrivit anchetatorilor, totul s-a petrecut duminică, în jurul orei 19.15, când un bărbat de 38 de ani, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice (0,91 mg/l alcool pur în aerul expirat) a condus un autoturism pe DN 3, dinspre Ciocârlia de Sus către Cobadin și, ajungând la km 230+400 m, ar fi pătruns pe contrasens, unde ar fi intrat în coliziune frontală cu un autoturism care se deplasa din sens opus.

În urma impactului a rezultat decesul la fața locului a celui de-al doilea conducător auto, de 44 de ani.

În cauză continuă cercetările! Astfel, cel care a provocat accidentul este Ioan Albu, care se afla la volanul unui Range Rover.

Citeşte şi Accident cumplit în Olanda. Român mort într-un BMW strivit de copac

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Culisele transferului lui Borza. De ce l-a cedat, de fapt, Rapid la numai 20 ani pe fundaşul stânga titular al naţionalei lui Hagi. Exclusiv
Capital.ro
Pensie 2026. Actele care pot aduce bani în plus chiar și după pensionare. Când se poate cere recalcularea
Playtech.ro
Informațiile despre averile politicienilor pe care românii nu le mai pot verifica. Ce s-a schimbat după decizia CCR
Adevarul
„Cel mai bine păstrat secret din Europa”. Insula spectaculoasă din Italia, alternativa ieftină la Coasta Amalfi
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
500.000 de euro pentru Dan Petrescu! Omul de afaceri era disperat să-l aducă la echipă. Victor Becali: ”Băi, ești nebun?”
MediaFlux
ANAF începe să emită deciziile de impunere pentru o categorie de români. Cine trebuie să se prezinte la unitatea fiscală începând de luni, 27 iulie
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România