Noi detalii în cazul femeii care şi-a ucis bărbatul, după care a dat foc locuinţei

Noi detalii ies la iveală în cazul femeii din Gorj, care şi-a ucis barbatul şi i-a dat foc.  Procurorii ceruseră internarea ei la psihiatrie după ce a agresat mai mulți oameni pe stradă, însă instanţa a respins această cerere.
Alina Costache
10 ian. 2019, 08:42
Noi detalii în cazul femeii care şi-a ucis bărbatul, după care a dat foc locuinţei

Potrivit procurorilor, femeia ar fi fost cercetată pentru mai multe infracţiuni de violenţă. A fost cerută internarea la un spital de psihiatrie, însă instanţa a respins cererea. Magistraţii au contestat hotărârea, iar primul termen trebuia să aibă loc joi, la tribunalul Gorj. Din păcate a fost prea târziu pentru bărbatul ucis.

Potrivit unor date din anchetă, victima a fost agresată de femeie şi cu câteva ore înainte să fie ucis. Poliţiştii au intervenit, iar bărbatul a fost dus la spital. Acesta a refuzat internarea şi s-a întors acasă.

De data aceasta, victima nu a mai scăpat cu viaţă. Femeia l-a înjunghiat şi apoi a dat foc locuinţei. A fost reţinută pentru 24 de ore, după care a fost trimisă la un spital de psihiatrie din Timiş.

Citeşte şi Caz şocant în Gorj. Şi-a ucis bărbatul, după care a dat foc locuinţei

 

 

 

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Răzvan Lucescu pleacă de la PAOK! Grecii anunță că antrenorul român s-a înțeles cu Ivan Savvidis
Capital.ro
Românii, peste media UE la ore lucrate: diferențe majore între statele europene
Playtech.ro
Câți bani îți ia statul dacă îți deschizi o afacere în România în 2026. Taxele pe care trebuie să le iei în calcul
Adevarul
Un premier care a „sabotat implementarea planurilor NATO”?
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ștefan este tânărul șofer de TIR care și-a pierdut viața pe o autostradă din Cehia, alături de un coleg de breaslă: „Vei rămâne mereu în inimile noastre”
iamsport.ro
Nu l-au lăudat pe Nicolae Ceaușescu și au plătit scump! Primă absurdă pentru calificarea la Mondialul din 1970: ”Puteai să faci vreun gest nasol?”
MediaFlux
Lovitură pentru români! Adio, pensii și salarii!
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți