Numărul de telefon de pe care a fost sunată mama Alexandrei apare pe un forum de anunţuri de vânzări diverse

Numărul de telefon de pe care a fost sunată mama Alexandrei şi i s-a spus că fata va pleca la muncă în Anglia apare pe un forum craiovean de anunţuri de vânzări diverse. Cel care avea numărul vindea în principal telefoane şi electronice, dar a avut şi o cameră de cămin pe care a pus-o la vânzare.
Ionela Marcu
30 iul. 2019, 12:45
Numărul de telefon de pe care a fost sunată mama Alexandrei apare pe un forum de anunţuri de vânzări diverse

Joi, 25.07. „Ora 10.30: mama minorei a primit un apel telefonic (de pe numărul 0763931765) de la un bărbat care a utilizat apelativul „mama soacră”, spunându-i că el și minora sunt bine și urmează să plece în Anglia să facă bani, convorbire ce s-a purtat în prezența ……(din cadrul postului de poliție Dobrosloveni – jud. Olt). După finalizarea acesteia, polițistul a apelat în mod repetat postul telefonic sus menționat, în vederea stabilirii unei comunicări cu apelantul, fără niciun rezultat”, este un fragment din cronologia realizată de poliţişti în cazul dispariţiei Alexandrei, fata presupus ucisă de Gheorghe Dincă.

Căutând numărul de telefon 0763931765 pe Google, apare pe un forum craiovean de anunţuri vânzări diverse, ataşat utilizatorului „efwe”.

Acesta apare activ pe forumul www.craiovaforum.ro între 2006 şi 2014, perioadă în care a postat 89 de anunţuri de vânzare. Cele mai multe oferte au fost telefoane şi alte electronice, iar cea mai importantă a fost o cameră de cămin, pe care a scos-o la vânzare sau închiriere.

Anunţul conţinea adresa exactă a camerei scoase pe forum, deci anchetatorii aveau un cap de pistă de la care să pornească în căutarea posesorului numărului de telefon.

Userul „efwe” apare acum cu menţiunea banned (interzis) pe forum, ceea ce înseamnă că a încălcat regulile forumului şi a fost interzis.

Citeşte şi: Părinţii au raportat dispariţia Alexandrei miercuri seară, li s-a spus să revină a doua zi. Filmul detaliat al dispariţiei fetei