O dubă CNAIR s-a ciocnit cu un autoturism: sunt opt victime

Opt persoane, dintre care şapte angajaţi ai Direcţiei Regionale de Drumuri şi Poduri Braşov, au fost rănite într-un accident rutier petrecut marţi dimineaţa pe DN73A, la ieşirea din localitatea Şercaia către Ohaba.
Iulian Tudor
18 iun. 2019, 08:33
O dubă CNAIR s-a ciocnit cu un autoturism: sunt opt victime

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Braşov, Ana Maria Ivan, a declarat că în accident au fost implicate o autoutilitară a CNAIR, în care se aflau şapte persoane, şi un autoturism, în care se află o persoană, toţi cei opt fiind răniţi şi transportaţi la spital.

Din primele cercetări a rezultat că şoferul autoturismului ar fi pierdut controlul volanului şi ar fi intrat pe contrasens.

Potrivit informaţiilor furnizate de Inspectoratul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Braşov, una dintre victime era încarcerată şi inconştientă. Pentru salvarea persoanelor rănite au intervenit trei echipaje SMURD, două ambulanţe, un echipaj pentru descarcerare, un echipaj cu apă şi spumă şi un elicopter SMURD.

Reprezentanţii Regionalei de Drumuri şi Poduri Braşov au precizat că cele şapte persoane care se aflau în autoutilitară „se îndreptau spre lucrările de asfaltare care se desfăşoară pe DN 73A”.

Din cauza accidentului, circulaţia rutieră este întreruptă în zonă pe ambele sensuri.

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
O tiktokeriță celebră din România vrea să recurgă la un gest necugetat!?! Ar fi intrat în patima substanțelor interzise
Fanatik.ro
Transfer de 1,5 milioane de euro la Universitatea Craiova! Simon Elisor a fost prezentat oficial de campioana României. Update exclusiv
Capital.ro
Curs valutar miercuri, 1 iulie. Cât valorează euro și dolarul american la începutul lunii. BNR a publicat noile date
Playtech.ro
Militarii care nu mai au dreptul să fie avansaţi în grad. Greşelile care îi costă bani pe cei angajaţi în Armată
Adevarul
Leguma care poate pune în pericol glanda tiroidă. Cine trebuie să fie atent la consumul ei, potrivit medicilor
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andrei Singureanu, fost concurent la un show de talente, dispărut de o lună în Portugalia. Familia îl caută cu disperare
iamsport.ro
Ce pachet de acțiuni deține, de fapt, Andrei Nicolescu la Dinamo: ”Atât mai am după ultima actualizare”
MediaFlux
Un an de vechime la pensie va costa mai mult de la 1 iulie. CNPP anunță recalculări
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?