O familie întreagă a fost găsită fără suflare într-o garsonieră din Făgăraş

O familie întreagă din Făgăraş a fost găsită fără suflare în garsoniera în care locuia.  Un bărbat de 40 de ani, o femeie de 43 de ani şi fiul lor în vârstă de 4 ani, s-a asfixiat, după ce au adormit cu aragazul aprins.
Filip Stan
27 feb. 2017, 16:21
O familie întreagă a fost găsită fără suflare într-o garsonieră din Făgăraş

Nimeni nu i-a mai văzut pe cei trei de aproape două săptămâni. Vecinii au simţit un miros puternic venind din garsoniera în care locuiau şi au sunat de urgenţă la 112.

Se pare că focul la aragaz era aprins, iar în cameră era o căldură foarte mare.

„Înainte să se mute ei aici, am locuit împreună în curte pe Negoiu, trei- patru ani am locuit împreună și nu i-am mai văzut, nu i-am văzut la baie, nu i-am văzut pe hol și astăzi deja am intrat în panică, simțeam că miroase ceva, dar am crezut că e de la canalizare. Astăzi a venit băiatul meu și mi-a spus că a fost o vecină și e alarmată că miroase urât de la ușa lor. Când am auzit, am zis clar că e ceva, de la fabrică l-au sunat colegii încontinuu și au zis că nu răspunde, băiețelul nu a fost la grădiniță și am zis că e ceva. Inițial am zis că sunt la țară, că ei mai plecau la țară cu copilul, în Lovnic la mama ei. Atunci am sunat-o pe mătușa lor, mi-e prietenă și i-am spus să vină până aici că nu știm ce e cu Marius, miroase urât la ușa lui și s-a alarmat lumea. A venit ea imediat și a sunat la poliție și asta a fost tot. Am fost acolo când au spart ușa, dar nu am putut să stăm pentru că miroase foarte urât. Erau în pat și focul la aragaz ardea. Nu știm de ce pentru că avea convector, dar nu știm de ce nu i-a dat drumul”, a spus o vecină, potrivit fagarasultau.ro.

Criminaliștii fac cercetări pentru a stabili cu exactitate cauza decesului celor trei membrii ai familiei.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Cum află, de fapt, România cu cine joacă în play-off. Când vor fi trași la sorți tricolorii
Capital.ro
Metoda prin care Călin Georgescu i-a păcălit pe români. A cucerit jumătate de țară
Playtech.ro
Cât se lasă jumările la foc ca să iasă crocante, dar moi în interior
Adevarul
România în fața unor crize profunde: „Am luat un medicament de răceală, deși pacientul are cancer avansat”
wowbiz.ro
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
Momentul în care Sara a fost resuscitată, SURPRINS pe camerele de supraveghere! DECIZIA luată de anchetatori în privința imaginilor din momentul tragediei
iamsport.ro
Cariera ”celui mai bun” fotbalist român, afectată după ce ”s-a îmbolnăvit din cauza femeilor” la Mondial! Dezvăluiri incredibile: ”Fiecare avea la dispoziție 22 de manechine”
MediaFlux
Lacul Vidraru este golit din nou. Situație critică în Argeș
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume