O fată de 13 ani a căzut de la etajul unui bloc din Sectorul 4 din București

Incident grav, miercuri, 1 mai, în București. O fată de 13 ani a căzut de la etajul unui bloc din Sectorul 4.
Alina Costache
01 mai 2024, 16:17
O fată de 13 ani a căzut de la etajul unui bloc din Sectorul 4 din București
O fată de 13 ani a căzut de la etajul unui bloc din Capitală

Direcția Generală de Poliție a Municipiului București (DGPMB) a semnalat, miercuri, 1 mai, un incident grav, în Sectorul 4 din București, unde o fată de 13 ani a căzut de la etajul unui bloc.

Conform primelor informații oferite de oamenii legii, în aceastp după amiază un apel la 112 anunța faptul că o persoană ar fi căzut de la etajul unui bloc din Sectorul 4.

Citește și: Primele concluzii ale anchetei, în cazul fetiței și bunicii din Călărași, care au murit după ce au mâncat pește

Până la acest moment nu se cunosc detalii privind împrejurările în care s-a produs incidentul, dacă a fost o cădere accidentală sau o posibilă tentativă de sinucidere. Se cunoaște faptul că victima este o fată de 13 ani cu cetățenie străină.

La scurt timp, la fața locului s-au deplasat polițiștii și un echipaj de prim-ajutor. Adolescenta a fost transportată la un spital din Capitală pentru a primi îngrijiri medicale. Cercetările sunt continuate de către Secția 16 Poliție, în vederea stabilirii situației de fapt și împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

„La data de 1 mai 2024, polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 16 Poliție au fost sesizați, prin sistem 112, cu privire la faptul că o persoană s-ar fi precipitat de la etajul unui bloc, din Sectorul 4.

La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul subunității, precum și un echipaj de prim ajutor. Victima, o tânără, în vârstă de 13 ani, de cetățenie străină, a fost transportată la o unitate spitalicească, în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Citește și: Tragedie în Bihor. O femeie și-a omorât copilul prin înjunghiere, apoi a sunat la 112 să anunțe că tânărul s-a sinucis

Cercetările sunt continuate de către Secția 16 Poliție, în vederea stabilirii situației de fapt și a împrejurărilor în care s-a produs evenimentul”, se arată în comunicatul DGPMB.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Stare de urgență într-un oraș celebru din cauza zăpezii! Vremea extremă a paralizat totul
Fanatik.ro
Fotbalistul român care a dat lovitura în cazino: “Chintă royală maximă în prima seară! A băgat banii cash în geantă”
Capital.ro
A murit un mare român! Dan Andronic: In Memoriam – Eugen Papadima era un creier briliant, un spirit căutător, un intelectual de marcă
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
„Faceți din Putin obstacolul” – sfaturile unui diplomat american veteran pentru Zelenski înaintea întâlnirii cu Trump
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Dramaturgul Radu F. Alexandru s-a stins din viață în a doua zi de Crăciun
iamsport.ro
Mircea Lucescu a spus cu ce echipă ar fi putut câștiga Liga Campionilor: ”Dacă nu se întâmpla asta...”
MediaFlux
Cod roșu de ninsori și vânt puternic în România până luni seara! ANM a anunțat zonele vizate și de codurile portocalii și galbene (HARTĂ)
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend