O femeie a câştigat o sumă mare de bani după ce a pariat pe numele noii prinţese

Charlotte Elizabeth Diana-cele trei prenume pe care ducele si ducesa de Cambridge le-au ales pentru noua lor printesa sunt pe placul fanilor, dar si al familiei regale.
Iulian Tudor
05 mai 2015, 11:21
O femeie a câştigat o sumă mare de bani după ce a pariat pe numele noii prinţese

Nu de alta, dar amintesc de bunic, de strabunica regina, dar si de printesa Diana, mama lui William. Charlotte a fost o varianta pe care s-a mizat mult iar casele de pariuri trebuie sa plateasca acum castigatorilor peste un milion de lire sterline.

Fanfara artileriei regale a interpretat o piesa din repertoriul lui Stevie Wonder, in cinstea micii printese”, scrie protv.md. Salve de tun – 103 lovituri, mai exact – au rasunat, luni, la Londra, din Green Park si de langa Turnul Londrei.

Citeşte şi Sărbătoare la Londra: Salve de tun în cinstea micii prinţese

Iar clopotele au batut – trei ore – la Westmister Abbey, dupa ce orologiul Big Ben a dat tonul. Charlotte Elizabeth Diana sunt cele trei prenume ale fetitei.

Un omagiu triplu pentru – bunic, mostenitorul tronului; strabunica, adica regina insasi; dar si pentru mama lui William, Diana, cea care a fost „printesa inimilor”, decedata in 1997, la Paris, intr-un accident de masina.

Martine Broggy, turista din Irlanda de Nord: „Cred ca e minunat ca are un nume original ca Charlotte, iar Elizabeth, este, evident, numele reginei”

Katie Nicholl, autor „Kate, viitoarea regina”: „William are acum printesa pe care si-a dorit-o mereu. Si Diana a vrut o printesa in familie, iar fetita chiar ii va purta numele. Iar celalat prenume, Charlotte, este varianta feminina pentru Charles”.

Citeşte şi Numele micii prinţese a fost ANUNŢAT. Află cum o cheamă pe fiica prinţului William

Bebelusul va fi cunoscut sub numele de „Alteta sa regala, printesa Charlotte de Cambridge”, a anuntat palatul Kensington, resedinta londoneza unde copila va locui alaturi de fratiorul ei, George, si, bineintes, de parinti – William si Kate.

La bursa pariurilor, initial, prenumele favorit a fost Alice, dar Charlotte a castigat rapid teren.

Jessica Bridge, reprezentanta unei case de pariuri: „E sarbatoare si bucurie mare ca o avem pe mica printesa Charlotte. E un nume minunat, dar ne-a costat, pe mine si pe colegii mei, 1 milion de lire, plati pentru cei care au pariat pe varianta corecta.”

Dintre fanii regali care au fost inspirati, o englezoaica a castigat 1.400 de lire, dupa ce a a pariat, sambata seara, 400 de lire.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
Cine a fost primul fotbalist român care a jucat pentru AS Roma. ”A fost extrădat” din România cu o lună înainte să vină comuniștii la putere
Capital.ro
Călin Georgescu și George Simion, refuz total. Tot planul și speranțele privind „turul 2 înapoi” s-au năruit
Playtech.ro
România, afectată de mai multe seisme în doar câteva ore! Unde au avut loc cutremurele
Adevarul
Top 10 cele mai căutate mărci auto în 2025: Românii mizează pe mașini second-hand și întreținere ieftină
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Ce au ajuns să mănânce fotbaliștii români: 'Îți plutește în stomac!'
MediaFlux
Viktor Orban s-a înțeles cu Trump, Putin și Erdogan. Lovitură în plex pentru Europa
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil