O femeie a murit şi opt persoane au fost rănite în două accidente produse pe DN 11 şi DN 12

O femeie a murit şi alte opt persoane au fost rănite în urma a două accidente produse, joi, în judeţul Covasna, pe DN 11, între localităţile Chichiş şi Ozun, respectiv pe DN 12, între Bodoc şi Sfântu Gheorghe.
Filip Stan
19 dec. 2013, 17:36
O femeie a murit şi opt persoane au fost rănite în două accidente produse pe DN 11 şi DN 12

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie (IPJ) Covasna, Nicoleta Marin, primul accident a avut loc pe DN 11, între localităţile Chichiş şi Ozun, iar primele cercetări arată că un bărbat aflat la volanul unui autoturism înmatriculat în Covasna, care circula dinspre Braşov către Târgu Secuiesc, a pierdut controlul asupra autovehiculului la urcarea pe un pod şi a intrat pe contrasens, apoi s-a răsturnat în afara şoselei, la o diferenţă de nivel de aproximativ opt metri, scrie Mediafax.

În urma accidentului, o femeie de 42 de ani a murit, iar şoferul şi un alt pasager au fost răniţi grav.

Conform sursei citate, cel de-al doilea accident a avut loc pe DN 12, iar din primele cercetări a reieşit că şoferul unui autoturism care circula dinspre localitatea Bodoc către Sfântu Gheorghe a pierdut controlul volanului într-o curbă periculoasă la dreapta şi a intrat pe contrasens unde a lovit o maşină care circula regulamentar din sens opus.

În urma accidentului, cei doi şoferi şi alte patru persoane – trei bărbaţi cu vârste cuprinse între 23 şi 41 de ani şi o femeie de 21 de ani – aflate în autoturismul care a intrat pe contrasens au fost răniţi.

Conform sursei citate, autoturismul care circula regulamentar este înmatriculat în judeţul Covasna, iar celălalt în Ungaria.

Citeşte şi Un BOLID DE LUX s-a făcut praf în Cluj. Şoferul gonea în oraş cu viteză foarte mare VIDEO

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Juri Cisotti, portret de fotbalist: „Ai mei știu că sunt puțin nebun”. Interviu exclusiv
Capital.ro
Amendă de 6.000 de lei pentru români de Crăciun și Revelion. Interzis pentru românii care stau la bloc
Playtech.ro
Mega-proiectul abandonat din timpul lui Ceaușescu revine oficial la viață. Tarnița, hidrocentrala de 1.000 MW care va costa peste 1 miliard de euro
Adevarul
Rusia vrea să construiască o centrală nucleară pe Lună în următorii zece ani. Rosatom și Institutul Kurchatov, implicate în proiect
wowbiz.ro
Clipe cumplite pentru Loredana Groza, în prag de sărbători! Tatăl artistei se află în stare gravă la spital: „Tata…fă-te bine”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce cadouri se dau de Crăciun în familia lui Dan Negru. Prezentatorul Kanal D a dezvăluit și ce își dorește pentru 2026
iamsport.ro
Dan Șucu, acuzat direct că ar fi cumpărat Genoa cu ”bani furați”! Ce afaceri ”de milioane de euro” cu statul ar avea: ”Folosește o firmă dintr-un sat din județul Galați”
MediaFlux
Ce înseamnă, de fapt, Ajunul Crăciunului și de ce este considerat o noapte magică
stirilekanald.ro
Explozie pe Autostrada A1! Un camion plin cu GPL a sărit în aer după un accident cu un TIR. Imagini șocante
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend