O femeie, arestată după ce şi-a ucis iubitul cu 15 lovituri de sapă pentru că o bătea frecvent

O femeie de 53 de ani din judeţul Vaslui a fost arestată preventiv, luni, pentru omor, după ce a recunoscut că şi-a ucis iubitul cu 15 lovituri de sapă pe motiv că bărbatul obişnuia să o bată. Cadavrul a fost descoperit după câteva zile într-o vie din afara satului.
Filip Stan
10 iul. 2017, 18:30
O femeie, arestată după ce şi-a ucis iubitul cu 15 lovituri de sapă pentru că o bătea frecvent

Bărbatul, de 47 de ani, a fost lovit de femeie cu o sapă, în special în cap, în timp ce se aflau la prăşitul unei vii din apropierea localităţii Pârveşti, potrivit reprezentanţilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Vaslui.

Crima a fost descoperită după câteva zile de către proprietarul viei, care a sesizat Poliţia.

În timpul cercetărilor, femeia a mărturisit anchetatorilor că a comis crima pentru că bărbatul, cu care trăia de mai mulţi ani, obişnuia să o bată. De altfel, vasluianca a făcut mai multe reclamaţii la postul comunal de poliţie pentru violenţă familială.

„Cei doi concubini se aflau într-o relaţie conflictuală mai veche. Pe fondul consumului de alcool, femeia a lovit victima în mod repetat cu o sapă, iar apoi a părăsit locul crimei”, a declarat, luni, pentru News.ro prim-procurorul Parchetului de lângă Tribunalul Vaslui, Sorin Armeanu.

Reţinută iniţial de către procurorul de caz, femeia a fost arestată preventiv de Tribunalul Vaslui, pentru 30 de zile, sub acuzaţia de omor.

Citeşte şi O femeie şi-a ucis soţul şi patru copii. Al cincilea este în stare gravă la spital

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Fostul crainic al lui Dinamo a scăpat de închisoare după ce a abuzat sexual un minor. Decizia controversată a Curții de Apel
Capital.ro
BNR avertizează asupra riscurilor pentru economia României. Valentin Lazea: Dacă ar exista voință politică am avea venituri
Playtech.ro
Se amână înlocuirea rovinietei pentru transportatori. Când va intra în vigoare TollRO
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
Nu îl iartă pe Gică Hagi: ”Nu am cum! E zero”
MediaFlux
România răspunde la amenințările Iranului. Suntem acuzați de complicitate cu SUA în război
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?