O femeie cu un copil de 11 luni în braţe, spulberaţi de o maşină. Ambii se află în stare gravă la spital

O femeie cu fetița ei în brațe a fost spulberată de o mașină într-o comună din județul Iași. La fața locului a intervenit și un elicopter SMURD.
Iulian Tudor
19 dec. 2019, 14:02
O femeie cu un copil de 11 luni în braţe, spulberaţi de o maşină. Ambii se află în stare gravă la spital

O femeie de 41 de ani și copilul ei de 11 luni au fost spulberați de o mașină, joi, în localitatea ieseană Țibana, din județul Iași, scrie stiripesurse.ro. Primele cercetări arată că femeia își ținea copilul în brațe și a vrut să traverseze strada prin loc nepermis.

Accidentul a avut loc joi, când femeia a vrut să traverseze strada, cu copilul în brațe. Un șofer care circula prin localitatea Țibana nu a putut să o evite și a lovit-o. Mai multe echipaje medicale au fost trimise în zonă pentru a le acorda îngrijiri medicale.

Citeşte şi Un cetăţean bulgar a decedat într-un grav accident pe DN6, între Topleţ şi Băile Herculane

„Femeia de 42 de ani avea politraumatisme, traumatism cranio cerebral și cranio-facial, contuzie toraco abdominală și un traumatism la gambă, a fost preluată stabilă de către echipajul de pe elicopter și transferată la Spitalul Sfântul Spiridon. Copilul de 11 luni a fost preluat de echipajul de Terapie Intensivă Mobilă și dus la la Spitalul Sfânta Maria”, a declarat Diana Cimpoeșu, medic șef UPU SMURD.

Polițiștii fac cercetări într-un dosar de vătămare corporală din culpă.

„Din primele cercetări efectuate, s-a constatat faptul că un bărbat de 30 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe DJ248 A, dinspre Țibana către Iași, în localitatea Domnița ar fi surprins și accidentat o femeie de 41 de ani, care s-ar fi angajat în traversarea străzii prin loc nepermis”, a declarat Ioana Bîlea, purtător de cuvânt al IPJ Iași.

Șoferul a fost testat pentru alcool, rezultatul fiind negativ.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Cine este personajul celebru care intră în rolul uneia dintre Furnicuțe, la Denise Rifai. Va fi responsabil de provocările zilnice
Fanatik.ro
Mircea Lucescu a ignorat sfatul medicilor pentru naționala României: „Nu am ce să fac. Așa am început, așa termin
Capital.ro
Promisiunea lui Călin Georgescu. A renăscut speranța, după decizia din justiție: Nu vă las singuri!
Playtech.ro
Nouă spitale din București și Ambulanța asigură urgențele de Paște 2026. Unde poți merge între 10 și 13 aprilie
Adevarul
Un francez și-a demolat locuința pentru a alunga românii care o ocupau ilegal. „Nu mai aveam altă opțiune”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Povestea mai puțin cunoscută a lui Mircea Lucescu. Cum a ajuns să fie numit ”Il Luce” în Italia
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj