O fetiţă de 3 ani a scăpat ca prin minune după ce a căzut de la etajul trei al unui bloc

O fetiţă de 3 ani din Cluj a scăpat cu viaţă ca prin minune. Copila a căzut de la geam, de la etajul 3. Medicii spun că a avut un noroc incredibil, e rănită, dar viaţa ei nu e în pericol.
Iulian Tudor
03 aug. 2016, 11:53
O fetiţă de 3 ani a scăpat ca prin minune după ce a căzut de la etajul trei al unui bloc

Ziua se putea încheia tragic pentru o fetiță din Dej. Minora în vârstă de trei ani se afla împreună cu părinții într-un apartament situat pe strada Pepineriei din Dej. În jurul orei 8.00, într-un moment de neatenție al părinților, fetița s-a urcat pe o canapea, iar ulterior pe pervazul geamului, situat în imediata apropiere, s-a dezechilibrat și a căzut în gol de la etajul al III-lea, de la aproximativ 10 metri înălțime, scrie dej24.ro.

Norocul fetiței a fost că a aterizat pe iarba necosită din spatele blocului, acest lucru atenuându-i căderea. Alertați, părinții au fugit imediat jos pentru a evalua starea copilului. Văzând că nu se află într-o stare foarte gravă, au dus-o pe minoră înapoi în casă, solicitând totodată sprijinul autorităților.

În urma apelului la 112, la fața locului au intervenit mai multe echipaje de poliție, dar și o ambulanță. Personalul medical i-a acordat primul ajutor fetiței, după care au transportat-o la Spitalul Municipal Dej pentru investigații suplimentare, ulterior fiind trimisă mai departe la UPU Infantil Cluj-Napoca.

Oamenii legii au demarat cercetările în acest caz și urmează să stabilească circumstanțele exacte în care s-a petrecut totul. De asemenea, aceștia fac verificări pentru a vedea dacă părinții fetiței se fac vinovați în acest caz.

Citeşte şi Copil de trei ani căzut de la etaj, la Bistriţa. Doar o minune a făcut să scape cu viaţă

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Joao Paulino, fratele geamăn al lui Joao Paulo, interviu despre venirea în SuperLiga, Cupa Mondială 2026 și FCSB: ”Să jucăm în aceeași echipă e mereu bine”
Capital.ro
Alexandru Nazare vine cu vești despre pensii și CASS. Ce se întâmplă cu indexarea și contribuția pentru mame
Playtech.ro
O plajă din Bulgaria, preferată de mulți români, a fost închisă din cauza contaminării cu E. coli
Adevarul
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în timpul examenului
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A crezut că i-a venit sfârșitul după ce Gigi Becali l-a dus la Fane Spoitoru acasă: ”Am înghețat! Erau toți dezbrăcați și tatuați”
MediaFlux
Scrisoarea celor 23 din PNL: Aripa Veștea respinge ultimatumul lui Bolojan și cere încetarea „linșajului politic” intern
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?