O filipineză este îndrăgostită de România. Care este motivul: „Când am venit prima dată aici, mi-a fost greu”

O filipineză este îndrăgostită de România. O tânără care locuiește de ceva vreme la noi în țară a decis să enumere, prin intermediul unui clip pe TikTok, cinci lucruri care au făcut-o să adore țara noastră. Chiar dacă la început i-a fost destul de greu să se acomodeze, cu timpul, femeia a început să o iubească.
Alina Costache
26 mai 2024, 12:51
O filipineză este îndrăgostită de România. Care este motivul:
O filipineză este îndrăgostită de România

O filipineză este îndrăgostită de România. Aceasta a fost și în alte țări, însă nicăieri nu a avut experiențe așa de plăcute ca în țara noastră, unde a rămas plăcut surprinsă de multe lucruri. Ea a mărturisit că primul aspect care a atras-o a fost vremea, întrucât îi place să se bucure de specificul fiecăruia dintre cele patru anotimpuri.

Citește și: Cât a ajuns să coste o bonă filipineză în 2024. Plata se face cu ora sau lunar. Statul român vrea să aprobe „indemnizaţia de bunic”

O filipineză este îndrăgostită de România

Prima este vremea! Iubesc vremea românească, te poți bucura de toate cele patru anotimpuri, pentru că am fost în Marea Britanie și, credeți-mă, vremea acolo este nebună, au doar două anotimpuri.

A doua este mâncarea. Mâncarea din România este una dintre cele mai bune. Când am venit prima dată aici, mi-a fost atât de greu să mă acomodez cu mâncarea, dar, pentru că am o minte deschisă, am încercat fiecare mâncare și, din această cauză, am învățat să iubesc sarmalele și toate ciorbele. Totuși, sunt alimente pe care nu le-am experimentat încă, dar sper să pot face asta”, a dezvăluit tânăra.

@joyfulmihailescu Romania is ❤️#romania #pinayinromania🇵🇭🇷🇴 #fyp #romanianfood ♬ original sound – Mihailescu Joy

Al treilea lucru care a încântat-o pe femeie sunt tradițiile noastre deosebite, pe care le păstrăm cu sfințenie. Filipineza a explicat că, din acest punct de vedere, țara ei și România se aseamănă, întrucât și în Filipine se pune mare accent pe tradiții.

Iubesc tradiția românească, am crescut practicând o mulțime de obiceiuri, am putut vedea că România și Filipine sunt foarte asemănătoare și îmi place asta. Aici puteți mânca legume proaspete, mai ales vara și, așa cum am spus, am fost în Anglia și mi-a fost atât de greu să găsesc produse proaspete. Aici poți să ai curtea din spate cu roșii proaspete, castraveți etc.(…) Ceea ce mai iubesc la România sunt oamenii”, a mai spus filipineza.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Cum se înțeleg „cea mai frumoasă actriță din lume” și fotbalistul marocan acuzat de viol, la 3 ani de la divorț: ”Am eșuat ca soț și soție”
Capital.ro
Ce ar însemna categoria „junk” pentru România. Statul ar putea rămâne fără bani dacă scade ratingul de țară
Playtech.ro
Cu ce document nu poate ieși un copil din România? Confuzia care îi poate lăsa pe mulți părinți în aeroport
Adevarul
„Cel mai bine păstrat secret din Europa”. Insula spectaculoasă din Italia, alternativa ieftină la Coasta Amalfi
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
Naum, dat pe spate de un tânăr jucător român: ”A vorbit excelent, unde ați mai auzit asta? Înseamnă că are educație, trebuie să mai aibă și fotbal”
MediaFlux
Se închid spitalele! Grevă generală în sănătate
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România