O mamă îndurerată a mers la poliţie să ia hainele fiului mort. Ce a primit în schimb a ÎNGROZIT-O

O femeie în vârstă de 49 de ani, din localitatea engleză Stantonbury, şi-a făcut curaj să meragă la poliţie după şase ani de la decesul fiului său, în condiţii misterioare. Ea a vrut să recupereze hainele băiatului, dar poliţiştii i-au dat un sac plin cu gunoi.
Alina Costache
13 sept. 2013, 08:23
O mamă îndurerată a mers la poliţie să ia hainele fiului mort. Ce a primit în schimb a ÎNGROZIT-O

O mamă îndurerată, care şi-a pierdut fiul în vârstă de numai 18 ani în circumstanţe misterioase, a fost devastată când a mers la poliţie, pentru a recupera hainele băiatului.

În locul sacoşei în care ar fi trebuit să se afle lucrurile acestuia, ea s-a pomenit că ofiţerii i-au dat o pungă plină cu gunoi. Mucuri de ţigară, resturi de mâncare, ambalaje de produse alimentare, cutii goale de conserve şi sticle se aflau de-a valma în sacul murdar pe care i l-au dat autorităţile.

Şocul este cu atât mai puternic, cu cât lui Diane Down (49 ani) i-au trebuit câţiva ani buni să capete curaj pentru a merge la poliţie, după hainele fiului său. Băiatul de 18 ani a murit în 2007, în casa unui prieten, fiind găsit prăbuşit pe podea, cu o tăietură la cap.

Sunt înnebunită de durere. Mi-am făcut curaj să merg să ridic bunurile fiului meu, dar aici nu este nimic care să-mi amintească de el. Aş fi vrut să le ating din nou, să le ţin braţe, conta mult pentru mine. Pur şi simplu ei mi-au dat un sac împuţit„, a spus Diane Down, pentru Daily Mail.

Gunoiul din sacul dat femeii fusese ridicat tocmai din casa unde a murit băiatul, fiind păstrat la poliţie timp de şase ani.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Fotbalistul promovat de Mirel Rădoi la FCSB, criză de nervi în vestiar: a spart tot! Gigi Becali i-a pus clauză de 50 de milioane de euro!
Capital.ro
Regulă la bloc. Proprietarii sunt chemați la vot, adunarea generală ia decizia finală: Administratorul NU decide
Playtech.ro
Ce să adaugi în varul pentru copaci pentru un efect dublu. Protejează pomii și nici nu se curăță după ploi
Adevarul
„Oricum mă duc, hai să mor în ale mele, să fiu măreț!”. Dialog cutremurător cu Mircea Lucescu, înainte ca tehnicianul să intre în comă
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, reacție nervoasă în studioul Digi Sport: ”Să vină el și să vă facă emisiunile și întrebările!”
MediaFlux
800.000 de pensionari primesc bani în plus. Anunțul Casei de Pensii
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj