O maşină a fost lovită de un tramvai pe linia 41. Circulaţia tramvaielor a fost blocată

Circulaţia tramvaielor de pe linia 41 a fost blocată temporar, după ce un autoturism a fost lovit de tramvai, anunţă reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti - Ilfov.
Iulian Tudor
11 mart. 2016, 12:14
O maşină a fost lovită de un tramvai pe linia 41. Circulaţia tramvaielor a fost blocată

Accidentul a avut loc vineri în jurul prânzului, în zona Militari din Capitală pe linia tramvaiului 41. Potrivit reprezentanţilor ISU Bucureşti- Ilfov, o maşină a intrat pe şina de tramvai fiind lovit de mijlocul de transport în comun.

Reprezentanţii ISU Bucureşti-Ilfov au declarat, potrivit Mediafax, că la faţa locului se află un echipaj de intervenţie al regiei, dar şi un echipaj din dotarea ISU care supraveghează sitauţia din acea zonă.

„Nu sunt victime, dar am trimis şi noi un echipaj la faţa locului”, au anunţat reprezentanţii ISU Bucureşti – Ilfov.

Citeşte şi Linia 41, BLOCATĂ după ce o persoană a căzut din tramvai FOTO

După jumătate de oră, circulaţia pe linia tramvaiului 41 a fost reluată.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Cu ce se ocupă, de fapt, soția lui Zeljko Kopic. Profesia ei îi va surprinde pe mulți
Capital.ro
Elena Udrea o desființează pe Kovesi: Traian Băsescu te-a numit pe criterii nu de competența. DNA a făcut abuzuri!
Playtech.ro
Destinaţii de vară ieftine şi aproape de România. Plajele pe care nu ai voie să le ratezi în 2026
Adevarul
Crin Antonescu, despre mesajul lui Nicușor Dan de Ziua Europei. „Vorbește, pentru prima oară în istorie, de la Cotroceni, despre greșelile Europei”
wowbiz.ro
Ultimul interviu al lui Ioan Isaiu, înainte de moartea fulgerătoare: „Nu poți cronometra gândul și visul”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Ioan Isaiu înainte să moară: ,,Urmează o injecție”
iamsport.ro
Gestul intimidant pe care Valentin Ceaușescu îl făcea la meciurile Stelei: ”Arbitrii aveau probleme când vedeau asta” / ”El era șeful”
MediaFlux
Guvernul retrage proiectul privind returnarea ambalajelor. Acuzații de lipsă de transparență
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi