Încă un accident aviatic de amploare. Un avion sud-african s-a prăbuşit pe aeroport VIDEO şi FOTO

Un purtător de cuvânt al ONU a declarat joi că o aeronavă aparţinând forţelor militare sud-africane s-a prăbuşit pe aeroportul Goma, din Republica Populară Democrată Congo.
Iulian Tudor
09 ian. 2020, 13:07
Încă un accident aviatic de amploare. Un avion sud-african s-a prăbuşit pe aeroport VIDEO şi FOTO

UPDATE. Presa africană scrie că la bordul aparatului de zbor se aflau 59 de soldaţi şi opt membri ai echipajului, iar viaţa niciunuia dintre ei nu este în pericol în momentul de faţă. „La aterizare motorul din stânga a luat foc„, a declarat purtătorul de cuvânt al misiunii ONU în Congo.

ŞTIREA INIŢIALĂ. Potrivit Misiunii ONU în Congo, avionul vedea din oraşul Beni şi avea la bord soldaţi din contingentul sud-african. Deocamdată nu a fost dat niciun amănunt despre starea şi numărul victimelor, dar mai multe clipuri şi fotografii de la faţa locului au început să circule pe reţelele de socializare.

Avionul este un de tip Hercule C30 şi avea la bord 59 de soldaţi.

DailyBusiness
Republica Moldova avansează spre aderarea la UE. Au fost deschise noi capitole de negociere
Spynews
Cel mai mare regret al cântăreței Nico! Are legătură cu trupa B.U.G. Mafia
Fanatik.ro
Denis Drăguș renunță la o avere pentru a semna cu FCSB! Câți bani vrea de la Trabzonspor
Capital.ro
Se introduce portofelul digital. Schimbare majoră pentru români și restul europenilor începând din 2027. Documentele care vor putea fi folosite direct pe telefon
Playtech.ro
Ce ar însemna pentru România intrarea în „junk”. Cum ar putea fi afectați direct românii, de la rate la taxe
Adevarul
Atac spectaculos în Marea Neagră. Ucrainenii au scufundat nava rusă „Izumrud”, implicată în incidentul din strâmtoarea Kerci
wowbiz.ro
Cum arată fiul Mădălinei Manole la 17 ani! Fratele regretatei artiste a publicat o fotografie în premieră cu Petru Mircea Jr.
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cine sunt cei doi alpiniști români găsiți morți în Alpii italieni. Emil și Cornel au căzut într-o crevasă la aproximativ 3.700 de metri altitudine
iamsport.ro
Mitică Dragomir șterge pe jos cu finanțatorul din SuperLiga: ”Vai de mine, am ținut cu el, dar nu îmi place! Ce să facă antrenorul?!”
MediaFlux
Când Bulgaria a încetat să fie gluma noastră și noi am devenit gluma Europei
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?