O nouă cerere de internare a lui Sorin Oprescu a fost RESPINSĂ. Fostul edil rămâne în arest

Conducerea Arestului Central al Poliţiei Capitalei a respins noua cerere a lui Sorin Oprescu, formulată de apărătorii săi, de internare în spital.
Iulian Tudor
08 oct. 2015, 07:19
O nouă cerere de internare a lui Sorin Oprescu a fost RESPINSĂ. Fostul edil rămâne în arest

Conducerea Arestului Central al Poliţiei Capitalei a decis că cea de-a doua solicitare de internare a lui Sorin Oprescu nu este întemeiată, potrivit romanialibera.ro.

Răspunsul celor de la arestul Poliţiei Capitalei a venit în urma unor recomandări făcute de medicii Centrului Medical al Ministerului de Interne, cei care se ocupă de supravegherea stării de sănătate a deţinuţilor aflaţi în Arestul din Bucureşti. Aceştia au analizat recomandările făcute de medicii de la Spitalul Universitar, fişele lui Sorin Oprescu şi au decis că cea de-a doua solicitare de internare a edilului suspendat nu se justifică. Prin urmare, au recomandat respingerea cererii formulate de apărătorii lui Sorin Oprescu.

VEZI ŞI: Sorin Oprescu, vizitat de iubită şi frate: „Sorin mi-a spus că nu vrea să moară în arest” VIDEO

Avocaţii lui Sorin Oprescu au declarat că medicii i-au descoperit lui Sorin Oprescu afecţiuni noi, la ultimele investigaţii medicale făcute la Spitalul Universitar. Ei spuneau că ar fi apărut 12 boli despre care medicii nu ştiau până acum. Pe lângă diabet şi o boală cardiovasculară, despre care Sorin Oprescu ştia, avocaţii spuneau că acesta riscă să dezvolte un cancer pulmonar, pentru că investigaţiile au arătat un nodul pulmonar.

Citeşte şi: AVEREA lui Sorin Oprescu ar putea fi pusă sub SECHESTRU

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Cristina Pucean, gest sfâșietor de 1 Iunie la mormântul nepoțelului. Cele mai emoționante imagini
Fanatik.ro
Probleme pe transmisia meciului Georgia – România la Antena 1, cu o săptămână înaintea Campionatului Mondial! Întârziere de 12 secunde între imagine şi notificările de pe aplicaţii
Capital.ro
UPDATE: Nicușor Dan amână propunerea de premier (SURSE). Cine este favoritul președintelui? Trei nume sunt analizate la Cotroceni
Playtech.ro
Cât costă să montezi un aparat de aer condiționat în 2026. Prețurile au crescut înainte de sezonul cald
Adevarul
Imagini șocante cu un student care a murit încătușat de polițiști în timp ce făptașul era lăsat liber: „Nu cred că ai fost înjunghiat, amice”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Un an fără Teodora Marcu. Imaginile care sfâșie sufletul de la mormântul tinerei ucise. Ce a făcut familia în locul în care timpul pare că s-a oprit
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie din Moldova, spulberată în drum spre o nuntă. Cinci persoane și-au pierdut viața, printre care și doi copii
iamsport.ro
Cum arată Mircea Sandu după ce s-a confruntat cu noi probleme de sănătate. Apariție la Tribunalul București: ”Burleanu și FRF au deschis o acțiune împotriva mea”
MediaFlux
Avertisment privind El Niño! Vin fenomene meteo extreme în perioada următoare
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți