O nouă demisie de la Digi 24. CTP a rămas fără moderator

Continuă valul de plecări de la Digi 24. Încă o cunoscută jurnalistă părăsește postul TV care pare că zi de zi rămâne fără vedetele cu care s-a consacrat.
Filip Stan
17 dec. 2019, 15:20
O nouă demisie de la Digi 24. CTP a rămas fără moderator

Alina Manolache, realizatoarea emisiunii săptămânale Cap Limpede cu Cristian Tudor Popescu și a programului zilnic Studio Politic (15.00-16.00) va demisiona de la Digi 24 alegând să se alăture echipei Libertatea, conform Pagina de Media. 

Alina Manolache a intrat în presă în anul 2005, la postul Realitatea TV. În anul 2010 s-a alăturat echipei de jurnaliști de la emisiunea „În Premieră”, de la Antena 3. 

A plecat și de acolo după doi, când a trecut la Digi24. Ultimii 7 ani și jumătate i-a petrecut la stația de știri RCS, ca reporter pe politic și realizatoare de programe.

De aproximativ o lună, jurnalista a început o emisiune cu gazetarul Cristian Tudor Popescu – Cap Limpede – programată în fiecare vineri de la 21:00.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
De unde lucrează Gabriela Cristea. Vedeta a recunoscut că nu îi place munca la birou
Fanatik.ro
Aryna Sabalenka, ipostază surpriză în vacanța din Maldive. Oamenii i-au admirat curajul
Capital.ro
Șoferii care trebuie să meargă cu mașina la service neapărat. Nu poate fi amânat. Semnele care nu trebuie neglijate
Playtech.ro
La ce oră intră pensia în cont, în funcție de bancă. Unele virează banii de la 6 dimineața, altele abia după prânz
Adevarul
Pachetul 2 de austeritate vine cu noutăți: datornicii la stat nu vor mai putea cumpăra mașini sau case, iar păcănelele ajung la mâna primarilor
wowbiz.ro
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
S-a stins din viață bunicuța care și-a dus nepotul la festivalul „Beach, Please!” în 2025. Avea 73 de ani și primise deja bilet pentru anul viitor
iamsport.ro
Lucescu și-a ieșit din minți la conferință: ”Ce am făcut eu în carieră nu vor face ei în 2.000 de ani! Găsesc acuzații cu Securitatea și...” + De ce nu l-ar fi convocat pe Stanciu
MediaFlux
Șoferii români își pot suspenda asigurările RCA. Ce condiție există
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume