O nouă veste ŞOC. O prezentatoare, moarte fulgerătoare la 51 de ani. Se pare că avea cancer

Una dintre cele mai îndrăgite și apreciate prezentatoare TV s-a stins din viață, după o luptă scurtă cu o boală necruțătoare.
Filip Stan
11 ian. 2019, 11:35
O nouă veste ŞOC. O prezentatoare, moarte fulgerătoare la 51 de ani. Se pare că avea cancer

Dianne Oxberry, care a prezentat rubrica meteo la BBC North West  pentru 24 de ani, a murit joi, într-un spital din Manchester. Aceasta a vea 51 de ani, iar ultima dată a apărut la TV la mijlocul lunii decembrie. 

La începutul anului, colegii ei au aflat că a fost diagnosticată cu o formă de cancer, iar acum sunt ”sfâșiați” de trecerea ei în neființă. 

Dianne era căsătorită cu un cameraman, alături de care avea doi copii. ”Dianne a fost o soție minunată și o mamă ce a iubit viața la nebunie. A fost o sursă de inspirație pentru toți cei care au cunoscut-o și iubită de oamenii în casa cărora a intrat în fiecare seară, de parcă ar fi fost parte din familie.”, a spus soțul ei, potrivit The Guardian. 

Dianne a lucrat la Radio 1, unde s-a bucurat de un succes răsunător, iar apoi, în 1994, a început să prezinte rubrica meteo la o stație regională a BBC. 

DailyBusiness
George Simion, între tortul Groenlandei și fursecurile României. Ce a declarat liderul AUR
Spynews
Răsturnare șocantă în cazul crimei din Timiș! Un adult ar fi fost implicat în uciderea lui Mario. Ce declarații a făcut unchiul victimei
Fanatik.ro
Ioan Soter, soțul Iolandei Balaș, moarte fulgerătoare după o discuție cu Ilie Ceaușescu: „Comuniștii au asuprit-o permanent!”
Capital.ro
Doliu în lumea comediei. Un mare actor a murit. S-a confruntat cu probleme de sănătate timp de doi ani
Playtech.ro
Cele mai căutate meserii în 2026, în contextul schimbărilor economice. Domeniile cu cerere mare
Adevarul
Echipajele ucrainene de drone „afumă” tancurile rusești în ascunzătorile lor
wowbiz.ro
VIDEO Tatăl lui Mario, adus la capelă sub escortă. Ținut de forțele de ordine, bărbatul își strigă durerea: „Mario, unde ești? Mario, de ce m-ai lăsat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce substanțe ar fi consumat minorul de 13 ani înainte de a-i lua viața lui Mario, împreună cu ceilalți prieteni. Anunțul făcut de autorități
iamsport.ro
Jurnalist luat la șuturi de suporterii Rapidului, în Giulești. ”M-a sunat Corsicanu', mi-a zis că mă așteaptă”
MediaFlux
Dorian Popa a plâns în fața magistraților, în timp ce se judeca apelul în dosarul în care este acuzat de conducere sub influența substanțelor interzise. Ce s-a întâmplat în sala de judecată
stirilekanald.ro
Tatăl lui Mario, desfigurat de durere! Urlă și plânge și...
Top 5 sloturi Yggdrasil