O primăriță PSD și soțul ei, acuzați că ar fi încercat să omoare un procuror. Agresorii ar fi abandonat victima într-o baltă de sânge

Primărița PSD Livia Bârlău, din localitatea bihoreană Brusturi și soțul ei au fost trimiși în judecată pentru că ar fi încercat să omoare un procuror
Ruxandra Rădulescu
27 dec. 2021, 16:42
O primăriță PSD și soțul ei, acuzați că ar fi încercat să omoare un procuror. Agresorii ar fi abandonat victima într-o baltă de sânge

Primărița PSD Livia Bârlău, din localitatea bihoreană Brusturi și soțul ei sunt acuzați de tentativă de omor, după ce ar fi agresat fizic un procuror, în incinta unei firme.

Mărturia cutremurătoare a tătălui studentei ucise cu 33 lovituri de cuţit. Fiica lui i-a cerut ajutorul înainte de crimă

Potrivit autorităților, bărbatul ar fi fost lovit și cu un clește de tăiat metal, iar ulterior ar fi abandonat victima, căzută la pământ, în stare de înconștiență.

Din primele cercetări renzultă că la data de 29 septembrie, în jurul orelor 13:30 – 14:00, primărița PSD și soțul ei l-ar fi luat la bătaie pe procurorul în vârstă de 62 de ani, care se afla în incinta unui complex comercial din localitatea Brusturi.

Incidentul ar fi pornit pe fundalul unor neînțelegeri și schimburi de replici între victimă și cei doi agresori.

„În timpul agresiunii, persoana vătămată B.I. a fost trântită la pământ de suspectul B.F.P., după care acesta din urmă a lovit în continuare victima, de mai multe ori, peste corp şi în zona capului cu un cleşte de tăiat metal având lungimea de aproximativ 40 de centimetri. Concomitent, suspecta B.L.D. a lovit victima, care se afla căzută la pământ, în repetate rânduri, peste corp şi în zona capului cu mâinile şi picioarele”, se arată în comunicatul ttransmis, luni, de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor.

În urma agresiuni, procurorul de 62 de ani ar fi suferit mai mult traumatisme, dintre care cea mai grave fiind o fractură craniană, ce necesită 30 de zile de îngrijiri medicale şi o fractură la un picior, care necesită 100 de zile de îngrijiri medicale.

Tânărul evadat din arestul IPJ Dolj a fost prins. La 15 ani, Andrei şi-a ucis bunica şi acum ar fi comis o altă crimă VIDEO

Agresorii l-ar fi lăsat pe bărbat într-o stare extrem de gravă și nu au solicitat ajutor medical pentru aceasta.

Potrivit e-bihoreanul.ro, agresorii ar fi primărița PSD din Brusturi, Livia Bârlău, şi soţul său, Petrică Bârlău. Aceştia l-ar fi agresat pe un fost procuror, Ioan Bodogai. Dosarul a fost trimis spre judecare la Tribunalul Bihor.

 

DailyBusiness
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
Spynews
Emilia Ghinescu, apel disperat. Întâmplarea care a întristat-o pe cântăreață: „Știu ce este în sufletul meu și al copiilor”
Fanatik.ro
Cristiano Ronaldo a provocat isterie într-un mall din Dubai: „Imaginați-vă asta la înmormântarea lui Jota”
Capital.ro
EXCLUSIV Secretele dispariției lui Ceaușescu. Ion Cristoiu: A fost primul exercițiu în direct al istoriei moderne
Playtech.ro
Unde ninge de Revelion: prognoza meteo oficială pentru noaptea dintre ani
Adevarul
Proprietarii mașinilor de lux trebuie să depună declarația 216 la ANAF până pe 31 decembrie
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Un român a ajuns în locuiască în Coreea de Sud și a rămas efectiv șocat de ceea ce i s-a întâmplat
MediaFlux
Horoscop 2026. Zodiile care vor avea cel mai mult noroc în dragoste și bani
stirilekanald.ro
„Mama a trebuit să dispară”. Planul diabolic pus la cale de tânăra din Sibiu pentru a scăpă de cea care i-a dat viață. INCREDIBIL de ce
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend