O profesoară a făcut sex cu elevul de 17 ani. Ce a urmat este INCREDIBIL

Mary Beth Haglin, o profesoară în vârstă de 24 de ani, a întreținut, timp de luni de zile, relații sexuale cu un elev de 17 ani, căruia i-a și trimis poze sexy cu ea pe telefon. Trimisă în instanță, femeia susține acum că ea ar fi, de fapt, victima.
Filip Stan
18 oct. 2016, 16:14
O profesoară a făcut sex cu elevul de 17 ani. Ce a urmat este INCREDIBIL

Mary Beth Haglin a și recunoscut cele întâmplate. „Făceam sex – aproape zilnic – în mașina lui, în mașina mea, în casa mamei lui și în casa tatălui lui”, a declarat ea, potrivit Daily Mirror, scrie Click.

După ce totul a ieșit la iveală, femeia a fost concediată de la Liceul Cedar Rapids din Washington și s-a angajat ca stripteuză, iar acum riscă o pedeapsă de până la doi ani în închisoare, fiind acuzată de exploatare sexuală a unui minor.

Recent, femeia a făcut declarații controversate la o emisiune TV, susținând că elevul este cel care a sedus-o: „Elevul este cel care m-a sedus. A făcut-o cu atât de multă inteligență și cu un vocabular atât de elevat, încât am fost complet păcălită de această fațadă. M-a prins în momentele mele cele mai vulnerabile și a folosit asta în avantajul lui. Am ignorat multe lucruri la început pentru că, evident, știam că este ilegal, nepermis”.

Timp de câteva luni, cei doi au întreținut relații sexuale aproape zilnic, iar el îi cerea mereu profesoarei să-i trimită poze provocatoare cu ea. În cele din urmă, Haglin a vrut să pună capăt relației, însă susține că elevul a amenințat-o. „Când lucrurile au ieșit de sub control, și am vrut să încetăm, a început să spună; voi aprinde un chibrit și îți voi da foc la viață”, a mai povestit Mary Beth Haglin.

Totul s-a încheiat când un alt elev i-a văzut împreună. A fost concediată de la liceul la care lucra drept profesor înlocuitor și arestată după ce s-a predat autorităților în luna iulie.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
La trei ani de la moartea marelui fotbalist, soția acestuia a făcut un anunț neașteptat: ”Vorbește din nou cu el”
Capital.ro
Montarea repartitoarelor de căldură. Măsura care se pregătește pentru românii conectați la încălzirea centrală. Când ar putea deveni obligatorie
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”