O şoferiţă a intrat cu maşina într-o casă. Surpriză: ce au descoperit poliţiştii

O tânără în vârstă de 18 ani, care obţinuse permisul auto în urmă cu o lună, a distrus peretele unei gospodării din localitatea Chiuza (judeţul Bistriţa-Năsăud), după ce maşina pe care o conducea a ieşit de pe şosea şi s-a înfipt în imobil. Accidentul s-a produs pe DN 17D.
Filip Stan
27 ian. 2020, 07:47
O şoferiţă a intrat cu maşina într-o casă. Surpriză: ce au descoperit poliţiştii

Din primele informații se pare că o tânără aflată la volanul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, iar mașina a ieșit în afara părții carosabile, oprindu-se în peretele unei case. Trei persoane se aflau în autoturism, însă toate au reușit să iasă dingure din mașină.

Purtătorul de cuvânt al IPJ, Crina Sîrb, a precizat pentru Agerpres că şoferiţa dobândise permisul de conducere în luna decembrie.

În urma impactului, maşina a distrus unul dintre pereţii casei, pe care se afla montat un boiler.

Accident spectaculos în Maramureş. Şoferul a scăpat cu viaţă, dar maşina s-a făcut scrum VIDEO

Tânăra de 18 ani era în maşină cu alte două persoane, dar toate au refuzat transportul la spital. Şoferiţa a primit îngrijiri medicale la faţa locului din partea echipajului SMURD. De asemenea, aceasta a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii efectuează cercetări și urmează să stabilească toate împrejurările în care s-a produs accidentul.

DailyBusiness
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Jucătorul-problemă de la FCSB! Dezvăluirile lui Mihai Stoica: ”A fost riscant să-l aduc. N-am scuze”
Capital.ro
A murit cel mai iubit actor. A trăit o viață la care doar unii ar putea visa. A fost o legendă
Playtech.ro
„Dacă mama s-a recăsătorit, copiii noului soţ au dreptul la moştenire?”. Ce spun avocaţii
Adevarul
Controversă în jurul filmului „Cravata Galbenă”. Echipa de producție, acuzată că a cerut cenzurarea unei recenzii scrise de o elevă: „o catastrofă”
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Primul tren suspendat din România. Ce oraş ar putea să aibă monorail
kanald.ro
Ce declarații au făcut părinții Sarei după 7 ore de audieri. În ce stare se afla fetița când a fost dusă la stomatolog: „Nici cel mai mic semn...”
iamsport.ro
Bombă! A vorbit Valentin Ceaușescu. Fiul lui Nicolae Ceaușescu a rupt tăcerea și a vorbit fără rețineri
MediaFlux
Vești bune pentru milioane de români! Se MAJOREAZĂ pensiile cu încă 360 de lei
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume