O sumă uriaşă a intrat în conturile fraţilor Becali în timp ce aceştia se află în închisoare

Fraţii Becali şi-au mărit averile în timp ce se aflau în închisoare. Victor şi Ioan Becali sunt condamnaţi în "Dosarul Transferurilor", însă, în tot acest timp, în conturile celor doi au intrat nu mai puţin de 15 milioane de euro.
Filip Stan
18 nov. 2015, 09:08
O sumă uriaşă a intrat în conturile fraţilor Becali în timp ce aceştia se află în închisoare

Averile celor doi fraţi s-au mărit considerabil după ce au vândut două vile pe care le deţineau în Pipera. Cele două imobile au piscină, cinematograf, grădini interiore, dar şi spaţii de recreere. Până să vândă cele două propietâţi, fraţii Becali le aveau închiriate Şcolii Britanice şi primeau câte 90.000 de euro pe lună.

Potrivit spynews.ro, Victor Becali va folosi banii câştigaţi pentru a-şi achita datoriile pe care le are la statul român, ca urmare a condamnării din „Dosarul transferurilor”.

Banii care îi revin lui Giovani vor rămâne, însă, în familie deoarece acesta şi-ar fi înstrăinat toată averea înainte să fie judecat, şi nu mai are nicio propietate pe numele lui.

Citeşte şi 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
„Va fi o nenorocire!”. Mihai Stoica și Andrei Nicolescu anunță un scenariu fără precedent în Superliga României
Capital.ro
Se folosesc de Călin Georgescu. O nouă înșelătorie profită de fostul candidat. Oamenii cad imediat în plasă
Playtech.ro
Adio „dată de expirare” pe alimente în România. Schimbarea propusă promite mai puțină risipă, dar cere mai multă atenție la raft
Adevarul
Avertisment dur de la London School of Economics. România e pe drumul dintre „trogloditismul intelectual” și prăbușirea iminentă
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cristina, o cunoscută influenceriță, a sfârșit în mod tragic după ce mașina în care se afla a fost complet distrusă. A suferit mai multe stopuri cardiace în drum spre spital
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Data expirării va fi scoasă de pe produsele alimentare din România. Ce trebuie să știe cumpărătorii
stirilekanald.ro
Un microbuz cu români, implicat într-un accident mortal pe autostrada A4 din Germania
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde