O tânără a avortat singură în salon, după 2 ore în care medicii nu au băgat-o în seamă

O tânără din Râmnicu Vâlcea, însărcinată în 5 luni, a pierdut copilul într-un salon de spital, după două ore de chin, în care medicii şi asistentele nu au fost de găsit
Iulian Tudor
19 mart. 2013, 07:04
O tânără a avortat singură în salon, după 2 ore în care medicii nu au băgat-o în seamă

Gravida de 34 de ani s-a internat, sâmbătă de dimineaţă, în Spitalul Judeţean Vâlcea, cu sângerări şi contracţii. În cursul nopţii a început să sângereze abundent şi au apărut durerile înfiorătoare, potrivit România TV.

Colegele de salon au strigat în zadar după asistente, mai bine de două ore. Tânără a pierdut sarcina în salon, fără asistenţă medicală.

Fătul de 400 de grame a trăit câteva minute deoarece era prea mic să supravieţuiască.

Şefii spitalului le-au luat la întrebări pe asistentele care trebuiau să supravegheze pacienta cu iminenţă de avort, iar medicul de gardă trebuie să explice de ce nu a dus gravida în sala de naşteri, imediat cum au apărut primele sângerări, pentru a avorta în mediu aseptic.

Femeia este în stare de şoc şi a anunţat că va depune plângere la Colegiul Medicilor şi la Parchet.

DailyBusiness
Republica Moldova avansează spre aderarea la UE. Au fost deschise noi capitole de negociere
Spynews
Ce a pățit Gabriela Cristea în urma tratamentului pentru slăbit pe care l-a urmat. Prezentatoarea TV a pus punctul pe „i”
Fanatik.ro
Universitatea Craiova, ce lovitură pentru coeficientul României! Oltenii o făcură pe treabă
Capital.ro
Bani după deces. Casa de Pensii poate acorda 50%, 75% sau 100%. Cine are dreptul asupra pensiei
Playtech.ro
Harta salariilor din România. Unde se câștigă cel mai bine în țară. Domeniile cu salarii de peste 13.000 de lei și cele cu cele mai mici venituri
Adevarul
Tot mai mulți români cer băncilor înapoi comisioanele și dobânzile. Cum îți poți recupera banii fără proces
wowbiz.ro
Cum arată fiul Mădălinei Manole la 17 ani! Fratele regretatei artiste a publicat o fotografie în premieră cu Petru Mircea Jr.
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Prima reacție a lui Nicușor Dan, după ce un român a sfârșit în clădirea cuprinsă de foc, din centrul Bruxellesului
iamsport.ro
”Să nu te vadă Gică Hagi, că-l dă afară!”. Bătaie antologică la echipa națională: ”Mi-a dat un pumn tare, m-a leșinat!”
MediaFlux
Grevă în spitalele din România. NU se vor face consultații și operații
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?