O tânără româncă a fost ucisă pe o trecere de pietoni în Germania de un turc beat. 3 fetiţe au rămas fără mamă FOTO

O adevărată tragedie a avut loc în Germania, acolo unde o româncă de 32 de ani a fost spulberată pe trecerea de pietoni şi a murit în scurt timp. În urma sa au rămas orfane de mamă trei fetiţe.
Iulian Tudor
08 iul. 2018, 08:08
O tânără româncă a fost ucisă pe o trecere de pietoni în Germania de un turc beat. 3 fetiţe au rămas fără mamă FOTO

Ana Maria Elena Ciornei a murit în Gemania după ce a fost lovită pe trecere de pietoni de un şofer turc beat, conform vremeanoua.ro. Avea doar 32 de ani, era mama a trei fetiţe şi muncea de două luni la Hagen, în Germania. Vineri seara, după ce programul ei s-a terminat, se îndrepta spre casă, dar la o trecere de pietoni semaforizată, un şofer turc beat a spulberat-o.

Citeşte şi Şofer român în stare critică, după un grav accident în Germania. Cum s-a întâmplat nenorocirea

A ajuns la spital în stare critică şi a murit în scurt timp. Femeia de doar 32 de ani era căsătorită iar fetiţele ei de 14, 10 şi 7 ani au rămas fără mamă, în urma cumplitului accident rutier.

Românca şi-a salvat fratele care suferea de aplazie medulară idiopatică, donând celule stem pentru el şi în acest fel, i-a salvat viaţa. Familia cere acum ajutorul pentru a o aduce acasă, în Bârlad, unde să fie înmormântată. În mediul online curg zeci de mesaje de condoleanţe.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Diletta Leotta, imagine spectaculoasă după ce a devenit mamă a doua oară. Complimentele au curs în valuri
Capital.ro
Vești importante pentru cei care călătoresc cu avionul. Se schimbă regulile privind compensațiile
Playtech.ro
Cât vei plăti pentru aerul condiționat în vara lui 2026 dacă îl folosești 8 ore pe zi. Estimarea costurilor pentru o lună de caniculă
Adevarul
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
wowbiz.ro
Valentin Sanfira, mesaj dur despre oamenii care l-au dezamăgit: „Nu mai am încredere nici în cei care merită”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Mutu, negocieri cu un club uriaș din Serie A: ”Ar putea să ajungă acolo”
MediaFlux
Familia lui Eugen Tomac. Cine este și cu ce se ocupă Diana Postică, soția premierului desemnat FOTO
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți