Oana Sîrbu trăieşte o mare dramă. „Mă doare….”

Oana Sîrbu este o cântăreaţă cu renume a muzicii româneşti, dar şi o actriţă foarte apreciată. Cu toate acestea, vedeta nu se mai bucură de acelaşi succes ca pe vremuri. Deşi cântăreaţa munceşte în continuare foarte mult şi lansează albume, acestea nu mai sunt promovate, publicul ne mai fiind interesat de genul muzical pe care îl abordează Oana Sârbu.
Iulian Tudor
07 oct. 2016, 07:36
Oana Sîrbu trăieşte o mare dramă.

Oana Sârbu se plânge că oamenii talentaţi ai vechii generaţii au fost daţi uitării, scrie spynews.ro

„Mă doare că noi am facut revoluţia (eu am stat chiar la Teatrul Tanase două nopţi, la revelionul ’89-90… cu câţiva soldaţi şi Doru Octavian Dumitru…să apărăm teatrul…) pentru o lume mai buna, să scăpăm de închistările în care eram tinuţi de comunism. Dar şi pentru tinerii de acum, care au atâtea mijloace de afirmare şi posibilităţi de a-şi demonstra calităţile. A venit un val de tineri producatori care a maturat tot ce a fost înainte. Generaţii întregi de artişti au fost daţi uitării. Oameni care au facut istorie. Fac piese noi, chiar daca ele nu-s difuzate nicăieri. Am facut albumul de jazzy-bossanova. Un altfel de portret, care nu se gaseşte nicaieri dar pe care-l împart prietenilor şi cunoscuţilor care vor s-asculte o astfel de muzica. Pe 1 Iunie am mai scos un album cu muzică pentru copii, Sunt şic! Sunt şaisprezece piese superbe, ca nişte mici musicalluri.

Citeşte şi Oana Lis a ajuns la spital după o partidă de sex: „După 20-30 de minute, înnebunesc. Sunt alergică!”

Acum, în octombrie, trebuie să iasă un album de rugăciuni cum nu s-a mai facut la noi. În drum spre şcoala…o muzica splendidă pe versurile unor poeţi români. Sper ca acest album să aibă parte de o promovare şi o distribuţie mai bune, fiindca-i făcut cu editura Praxis din Râmnicu Vâlcea şi produs de Episcopia Vâlcea. Mai am concerte cu trupa mea sau doar cu pianul, mai cânt la Teatru. Cel mai mult imi place să fac lucruri frumoase pentru mine şi cei din jur, imi place sa citesc mult” , a declarat Oana Sîrbu. 

Oana Sîrbu a cunoscut succesul mai ales în urma rolului din filmul Liceeeni, unde a jucat alături de Ştefan Bănică Jr. Ea a devenit un adevărat model pentru fetele de liceu din aceea perioadă, care şi-au schimbat până şi tunsoarea pentru a semăna cu personajul interpretat de aceasta în film, Dana.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
"Regele TikTok-ului", dezbrăcat în plină stradă! Alin Borcan a purtat doar o pereche de bikini
Fanatik.ro
„Trăia dintr-un salariu de mizerie!”. Nadia Comăneci, „forțată” de regimul comunist să fugă în America înainte de Revoluție
Capital.ro
Atenție pentru proprietarii de apartamente! Reguli la întreținere 2026. Românii care stau la bloc trebuie să verifice
Playtech.ro
Cum verifici dacă ai bani nerevendicați de la stat. Sumele pe care mulți români uită să le ceară
Adevarul
Pensie record: o femeie care a lucrat 61 de ani primește 9.700 euro pe lună
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a stins din viață Marin Andrei, fostul portar care a scris istorie pentru Steaua, Dinamo și Rapid!
iamsport.ro
Antrenorul-teroare din Superliga. Golgheterul l-a sunat pe patron: ”Mi-e frică. Decât să scap singur cu portarul, mai bine nu mai joc”
MediaFlux
ANAF extinde controalele. Fiscul verifică toate tranzacțiile unei categorii de români
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi