OFICIAL. Se construieşte noul Stadion „Dinamo”. CÂT COSTĂ

Stadionul Dinamo a fost inclus în mod oficial pe lista arenelor ce vor fi reconstruite pentru EURO 2020, alături de Steaua, Giulești - Valentin Stănescu și Arcul de Triumf.
Filip Stan
21 nov. 2017, 10:16
OFICIAL. Se construieşte noul Stadion

Stadionul Dinamo va fi ridicat pe locul actualului velodrom. Compania Națională de Investiții se va ocupa de ridicarea unei arene cu o capacitate estimată la 20.000 – 25.000 de locuri. Prețul unui astfel de loc se ridică la suma de 1.500 de euro, iar la un calcul simplu costul stadionul va costa între 30 și 37,5 de milioane de euro.

Dumitru Dragomir aruncă BOMBA despre Ionuţ Negoiţă. „Nu scapă fără 15 ani de puşcărie dacă intră DNA-ul pe fir!”

Dosarul a fost deja înaintat la Compania Națională de Investiții, instituție care se va ocupa acum de procedura de aprobare a indicatorilor tehnico-economici la nivel de studiu de prefezabilitate și fezabilitate.

Schimbarea locului unde va fi amplasată noua arenă a fost luată în considerare după discuțiile purtate de Carmen Dan, Ministrul de Interne, cu Monica Iagăr, Adrian Mutu și Ionuț Negoiță.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
România, în stare de urgență energetică! Cum ar putea fi afectați milioane de români! Vor exploda facturile?
Fanatik.ro
Sportivul cu cancer cerebral în fază terminală a ajuns în finala unei competiții importante: ”Mi-am atins obiectivul principal”
Capital.ro
Se pregătesc noi scumpiri la carburanți? Dumitru Chisăliță: „Percepția poate deveni mai puternică decât realitatea”
Playtech.ro
Locul de muncă oferă siguranță, dar nu și viitor. Ce îi sperie cel mai mult pe angajații români în 2026
Adevarul
Festivalul care aduce în doar 4 zile 100 de milioane de euro unui oraș românesc. Dubai l-a importat deja, urmează Columbia și Japonia
wowbiz.ro
Monica Pop a suferit un AVC! Anunțul îngrijorător a fost făcut chiar de medicul oftalmolog: „M-am supărat foarte tare”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 9 ani și-a pierdut viața la Cluj, după ce mașina în care se afla a lovit un cap de pod. O altă minoră este în stare gravă
iamsport.ro
S-a dat undă verde pentru proiectul de 25.000.000 lei inițiat de Ion Țiriac
MediaFlux
Atenție la lista de la întreținere! Cheltuieli capcană pentru cei care stau la bloc
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România