OLANDA – MEXIC 2-1 în OPTIMILE DE FINALĂ de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014

OLANDA - MEXIC 2-1. Olanda a câştigat dramatic meciul cu Mexic, scor 2-1 în optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Mexic a condus cu 1-0 până ân minutul 88, dar Olanda a întors scorul în ultimele secvenţe ale meciului. OLANDA - MEXIC 2-1 a fost meciul care trimite MEXIC acasă şi pe OLANDA în sferturile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014.

29 iun. 2014, 13:18

OLANDA – MEXIC LIVE VIDEO

End Time FINAL. OLANDA – MEXIC 2-1

90+3′ – Goal GOL OLANDA! A marcat HUNTELAAR, din penalty. OLANDA – MEXIC 2-1!

90+2′ Yellow Card cartonaş galben pentru Guardado

90+2′ Yellow Card cartonaş galben pentru Marquez

90+2′ – penalty pentru Olanda după faultul lui Marquez la Robben

88′ – Goal GOL OLANDA! A marcat SNEIJDER, cu un şut bombă de la 16 metri. OLANDA – MEXIC 1-1!

77′ – pauză de hidratare

76′ Substitution schimbare pentru Olanda. Iese Van Persie, intră Huntelaar

75′ Substitution schimbare pentru Mexic. Iese Peralta, intră Javier Hernandez

69′ Yellow Card cartonaş galben pentru Aguiar

62′ Substitution schimbare pentru Mexic. Iese Dos Santos, intră Aquino

61′ – Sneijder trage din cădere, mingea este deviată de Marquez în corner

57′Substitution schimbare pentru Olanda. Iese Verhaegh, intră Depay

48′ – Goal GOL MEXIC! A marcat DOS SANTOS cu un şut plasat. OLANDA – MEXIC 0-1!

46′ Substitution schimbare pentru Mexic. Iese Moreno, intră Reyes

Start Time A început repriza a doua a meciului OLANDA – MEXIC.

End Time PAUZĂ. OLANDA – MEXIC 0-0

43′ – Dos Santos trage, Cillessen este pe fază

32′ – pauză de hidratare

24′ – Salcido trimite un şut puternic din afara careului, Cillessen acordă corner

18′ – ratare imensă pentru Mexic. Hererra trimite puţin alături de poarta lui Cillessen

9′ Substitution schimbare pentru Olanda. Iese De Jong, intră Martins Indi

4′ – Sneijder nu-l găseşte pe Van Persie la o fază care se anunţa periculoasă

3′ – Layun trimite de la peste 25 de metri peste transversală

Start Time A început meciul OLANDA – MEXIC.

OLANDA – MEXIC LIVE VIDEO. Echipele de start pentru meciul dintre Olanda şi Mexic, care are loc duminică, pe stadionul Castelao din Fortaleza, în optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014:

Olanda: 1. Jasper Cillessen – 12. Paul Verhaegh, 2. Ron Vlaar, 3. Stefan de Vrij, 5. Danny Blind, – 20. Georginio Wijnaldum, 8. Nigel de Jong – 10. Wesley Sneijder – 9. Robin van Persie (căpitan), 11. Arjen Robben, 15. Dirk Kuyt. Selecţioner: Louis van Gaal

Rezerve: 22. Michel Vorm, 23. Tim Krul – 4. Bruno Martins Indi, 7. Daryl Janmaat, 8. Jonathan de Guzman, 13. Joel Veltman, 14. Terence Kongolo, 16. Jordy Clasie, 17. Jeremain Lens, 18. Leroy Fer, 19. Klaas-Jan Huntelaar, 21. Memphis Depay

Mexic: Guillermo Ochoa – 2. Francisco Rodriguez, 3. Carlos Salcido, 15. Hector Moreno, 4. Rafael Marquez (căpitan) – 22. Paul Aguilar, 6. Hector Herrera, 18. Andres Guardado, 7. Miguel Layun – 10. Giovani Dos Santos, 19. Oribe Peralta. Selecţioner: Miguel Herrera.

Rezerve: 1. Jesus Corona, 12. Alfredo Talavera – 5. Diego Reyes, 8. Marco Fabian, 9. Raul Jimenez, 11. Alan Pulido, 14. Javier Hernandez, 16. Miguel Ponce, 17. Isaac Brizuela, 20. Javier Aquino

Arbitru: Pedro Proenca; arbitri asistenţi: Bertino Miranda, Jose Trigo (toţi din Portugalia); arbitru de rezervă: Carlos Vera (Ecuador)

OLANDA – MEXIC LIVE VIDEO. Olanda şi Mexic, LIVE VIDEO de la ora 19:00, s-au întâlnit de şase ori. OLANDA a câştigat trei meciuri, iar MEXIC două, în timp ce alt joc s-a încheiat nedecis. Ultima confruntare OLANDA – MEXIC a avut loc pe 26 mai 2010, la Freiburg, scor 2-1. Singurul meci jucat între cele două formaţii la Cupa Mondială a avut loc în 1998, în Franţa, OLANDA – MEXIC 2-2. OLANDA – MEXIC. LIVE VIDEO de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda şi Mexic, LIVE VIDEO de la ora 19:00, se vor întâlni, duminică, la Fortaleza, în optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda – Mexic va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. OLANDA MEXIC LIVE VIDEO.

OLANDA-MEXIC LIVE VIDEO AICI

OLANDA – MEXIC LIVE VIDEO. Olanda a marcat 10 goluri în faza grupelor, după 5-1 cu campioana mondială Spania, 3-2 cu Australia şi 2-0 cu Chile, iar Robin van Persie şi Arjen Robben au câte trei goluri, fiind devansaţi în ierarhia marcatorilor de germanul Thomas Mueller, argentinianul Lionel Messi şi brazilianul Neymar, fiecare câte patru goluri. Van Persie revine în echipa „portocalei mecanice”, după ce a efectuat un meci de suspendare, iar Dirk Kuyt va lua loc pe banca de rezerve, însă în cazul în care va juca va bifa selecţia cu numărul 100. Nici tânărul Memphis Depay nu va fi titular, în ciuda faptului că a marcat două goluri din postura de rezervă. OLANDA – MEXIC. LIVE VIDEO de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda şi Mexic, LIVE VIDEO de la ora 19:00, se vor întâlni, duminică, la Fortaleza, în optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda – Mexic va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. OLANDA MEXIC LIVE VIDEO.

OLANDA – MEXIC LIVE VIDEO. Mexic a încasat un singur gol în grupă, de la Croaţia (3-1), învingând Camerun cu 1-0 şi remizând cu Brazilia (0-0). Mexic a trecut de două ori de optimile de finală, în ambele dăţi când a găzduit competiţie, în 1970 şi 1986. Hector Moreno a jucat sub comanda lui Louis Van Gaal, selecţionerul Olandei, la AZ Alkmaar, şi este familiarizat cu fotbalul olandez. OLANDA – MEXIC. LIVE VIDEO de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda şi Mexic, LIVE VIDEO de la ora 19:00, se vor întâlni, duminică, la Fortaleza, în optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda – Mexic va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. OLANDA MEXIC LIVE VIDEO.

OLANDA – MEXIC LIVE VIDEO. Câştigătoarea meciului de la Fortaleza OLANDA – MEXIC va întâlni în sferturile de finală echipa care se va impune în meciul dintre Costa Rica şi Grecia. OLANDA – MEXIC. LIVE VIDEO de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda şi Mexic, LIVE VIDEO de la ora 19:00, se vor întâlni, duminică, la Fortaleza, în optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda – Mexic va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. OLANDA MEXIC LIVE VIDEO.

OLANDA – MEXIC LIVE VIDEO. Partida de pe stadionul ”Castelao” (60.342 locuri) va fi condusă de arbitrul portughez Pedro Proenca. Acesta va fi ajutat la cele două linii de compatrioţii săi Bertino Miranda şi Jose Trigo, iar rezervă va fi ecuadorianul Carlos Vera. OLANDA – MEXIC. LIVE VIDEO de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda şi Mexic, LIVE VIDEO de la ora 19:00, se vor întâlni, duminică, la Fortaleza, în optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Olanda – Mexic va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. OLANDA MEXIC LIVE VIDEO.

OLANDA MEXIC LIVE VIDEO Echipele probabile:

Olanda: 1. Jasper Cillessen – 7. Daryl Janmaat, 3. Stefan de Vrij, 2. Ron Vlaar, 4. Bruno Martins Indi, 5. Daley Blind – 8. Jonathan de Guzman, 6. Nigel de Jong – 10. Wesley Sneijder – 9. Robin van Persie (căpitan), 11. Arjen Robben. Selecţioner: Louis van Gaal.

Mexic: 13. Guillermo Ochoa – 2. Francisco Rodriguez, 4. Rafael Marquez (căpitan), 15. Hector Moreno – 22. Paul Aguilar, 21. Carlos Pena, 6. Hector Herrera, 18. Andres Guardado, 7. Miguel Layun – 10. Giovani Dos Santos, 19. Oribe Peralta. Selecţioner: Miguel Herrera.