Omul lui Şoşoacă, prins de poliţişti în timp ce împărţea bani alegătorilor în Ilfov. Avea la el peste 21.000 de lei

Un bărbat, membru al partidului S.O.S., a fost prins de polițiștii din Ilfov în timp ce împărțea bani alegătorilor. Incidentul a avut loc în localitatea Ștefăneștii de Jos.
Filip Stan
09 iun. 2024, 14:43
Omul lui Şoşoacă, prins de poliţişti în timp ce împărţea bani alegătorilor în Ilfov. Avea la el peste 21.000 de lei
Omul lui Şoşoacă, prins de poliţişti în timp ce împărţea bani alegătorilor în Ilfov. Avea la el peste 21.000 de lei

Omul lui Șoșoacă, prins de poliţişti în timp ce împărţea bani alegătorilor în Ilfov. Persoana implicată este un angajat al Primăriei Ștefăneștii de Jos, cu funcția de inspector specializare monitorizare unități de învățământ, susțin surse citate de stiripesurse.ro. Acțiunile membrului partidului S.O.S. ridică întrebări serioase cu privire la influențarea alegătorilor prin mijloace ilegale. Autoritățile continuă investigațiile pentru a asigura desfășurarea corectă și legală a alegerilor.

Citeşte şi: ALEGERI 2024. INCIDENTE LA VOT. Alegător de 45 de ani, moarte subită în secția de vot. Un polițist a fost mușcat de o femeie la alegeri. Un membru al partidului Dianei Șoșoacă, prins când împărțea bani alegătorilor

La data de 9 iunie 2024, la ora 12:20, IPJ Ilfov – Poliția orașului Voluntari a fost alertată printr-un apel la 112. Sesizarea menționa că în Ștefăneștii de Jos, un bărbat la volanul unei mașini cu numărul de înmatriculare IF 22 MAW împărțea sume de bani în context electoral. Polițiștii au intervenit prompt și, în jurul orei 12:40, au depistat mașina în cauză. Conducătorul auto, identificat ca Vlaudiu V. D., a fost legitimat, iar în urma controlului vehiculului, au fost găsite mai multe plicuri cu sume de bani și liste cu nume. În total, în șase plicuri, se aflau peste 21.000 de lei.

Citeşte şi: EXIT POLL ALEGERI 2024, ORA 12. Primele cifre confirmă sondajele, luptă strânsă la Primăria Capitalei. Surprize mari şi la sectoare

În prezent, polițiștii efectuează cercetări la fața locului și urmează să întocmească un dosar penal. Acest incident scoate în evidență problemele legate de integritatea procesului electoral și necesitatea monitorizării stricte a activităților electorale.

DailyBusiness
Democrații cer demiterea lui Trump invocând pentru prima dată Secțiunea 4 a celui de-al 25-lea amendament
Spynews
Cosmin Zuleam, criminalul lui Adrian Kreiner, este adus azi în România din Inonezia. A fost condamnat la 30 de ani de închisoare
Fanatik.ro
Motivul pentru care soția lui Brooklyn Beckham a plâns în ziua nunții. Un invitat face dezvăluiri incendiare
Capital.ro
Taxa plătită de sute de mii de oameni, fără să fie nevoie. Au dreptul la rambursare. Cum se dau banii înapoi
Playtech.ro
Zona din Bucureşti în care s-au vândut cele mai multe apartamente în 2025. Un sfert din totalul înregistrat la nivelul Capitalei, doar într-un singur sector
Adevarul
O brutărie din Moscova este în pragul falimentului după ce Putin i-a făcut reclamă. Ce il nemulțumește pe patronul afacerii
wowbiz.ro
Cătălin Crișan a ajuns de nerecunoscut, la doi ani după problemele de sănătate! Imaginile care i-au șocat pe fanii artistului: „Eu nu cred că e…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Fanii Real Madrid și FC Barcelona sunt îndoliați! Celebrul fotbalist s-a stins din viață la vârsta de 91 de ani: „Unul dintre jucătorii legendari ai clubului”
iamsport.ro
Tranzacție uriașă: un colos cu active de 116 miliarde de euro vrea să cumpere fosta firmă a membrului Generației de Aur!
MediaFlux
Reducere drastică. Guvernul vrea să taie 85% din pensiile celor care rămân să lucreze la stat
stirilekanald.ro
VIDEO El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day