PANDURII-DINAMO 3-2. Gorjenii s-au îndepărtat de retrogradare, la Dinamo continuă criza

PANDURII DINAMO 3-2. Dinamo a condus la pauză cu 2-1, dar gorjenii au întors rezultatul în minutele 55 şi 80, iar cu cele trei puncte luate marţi seara s-au îndepărtat la şase puncte de zona retrogradării.

28 apr. 2015, 16:24

PANDURII DINAMO LIVE VIDEO DOLCE SPORT 3-2 (Nicoară – min. 9, Şandru – min. 55, D. Nistor – min. 80/M. Niculae – min. 13, M. Alexe – min. 19).

Meciul Pandurii-Dinamo a încheiat prima treime a meciurilor etapei a 29-a a Ligii 1, al cărei moment de interes maxim se va consuma miercuri seara, când se va juca derby-ul Steaua-ASA Tg. Mureş.

Click aici pentru a vedea Pandurii Dinamo

Cu 32 de puncte după 28 de etape, Pandurii Târgu Jiu are nevoie de puncte pentru a-şi face finalul de sezon mai liniştit. De la ora 21.30 întâlneşte pe Dinamo, formaţie pe care a eliminat-o în semifinalele Cupei Ligii, cu dublă victorie, 2-1 la Târgu Jiu şi 3-1 în Ştefan cel Mare.

PANDURII DINAMO LIVE VIDEO DOLCE SPORT. În Liga 1 la Târgu Jiu, Pandurii e neînvinsă cu Dinamo din octombrie 2007, înregistrând de atunci 2 victorii şi 4 rezultate de egalitate. Mai mult, ultimele 3 întâlniri directe la Târgu Jiu între Pandurii şi Dinamo s-au încheiat cu victoria gorjenilor, 2-0 în aprilie 2013, 2-1 în septembrie 2013, ambele în Liga 1, şi 2-1 în Cupa Ligii în februarie 2015.

PANDURII DINAMO LIVE VIDEO DOLCE SPORT. Meciul se joacă de la ora 21.30.