PANICĂ în Timişoara. Un incendiu PUTERNIC s-a produs într-un hipermarket

400 de clienţi au fost evacuaţi după ce într-un centru comercial din Timişoara a izbucnit un incendiu. O friteuză din bucătăria internă a luat foc, iar supermarketul a fost cuprins de fum. 
Filip Stan
26 aug. 2014, 20:36
PANICĂ în Timişoara. Un incendiu PUTERNIC s-a produs într-un hipermarket

Incendiul a izbucnit la bucătăria hipermarketului Auchan Timişoara Sud, situat la ieşirea din Timişoara spre Vama Moraviţa, potrivit ofiţerului de serviciu al ISU „Banat”,Marian Rusu.

„În momentul izbucnirii incendiului au fost aproximativ 400 de oameni în magazin. Când au ajuns echipajele noastre aproximativ 150 de persoane erau autoevacuate, în faţa magazinului. Echipajele de pompieri au evacuat şi în jur de 20 de angajaţi. În urma incendiului o persoană a fost intoxicată cu fum, i s-a administrat oxigen în ambulanţa sosită la faţa locului, apoi a fost transportată la spital. Incendiul a izbucnit de la o friteoză din bucătărie”, a declarat Rusu.

Pompierii au acţionat cu două autospeciale pentru stingerea incendiului care a fost lichidat în scurt timp.

În acest caz a fost deschisă o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanţele producerii incendiului.

Citeşte şi Încă un incendiu în centrul vechi al Capitalei: Bucătăria unui restaurant a luat foc VIDEO

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Produsul românesc care l-a cucerit total pe Alibek Aliev. Transferat de la CFR Cluj, atacantul lui Bergodi recunoaște: ”E și foarte periculos”
Capital.ro
Nicuşor Dan l-a primit la Palatul Cotroceni pe preşedintele Israelului, Isaac Herzog. Discuțiile includ securitatea, economia și cooperarea bilaterală
Playtech.ro
Canicula lovește și facturile. De ce plătește România cea mai scumpă energie din Europa, explicația simplă
Adevarul
Tunelul Maramureș, de 2,4 kilometri, săpat în timp record. Cum au fost construite cele mai lungi tuneluri feroviare din România
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Soția și cei doi copii ai fotbalistului Lucas Trejo au fost găsiți morți în urma cutremurelor din Venezuela
iamsport.ro
Cine a fost liderul ”din umbră” al Generației de Aur: ”Un jucător de o inteligență rară! Avea voce în vestiar, spunea lucrurilor pe nume”
MediaFlux
Horoscop 29 iunie 2026. O zi a schimbărilor și a deciziilor definitive pentru toate zodiile
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?