PANICĂ la Nisa. Cel puţin 30 de răniţi. Oamenii s-au temut de un atentat terorist

Un moment de panică s-a produs la Nisa, unde 30 de persoane asu fost rănite de petardele aruncate de suporteri la un meci de fotbal. Oamenii au crezut că că este vorba despre un atac terorist.
Sânziana Stancu
11 iul. 2018, 05:35
PANICĂ la Nisa. Cel puţin 30 de răniţi. Oamenii s-au temut de un atentat terorist

Spectatorii aflaţi la meciul de fotbal Franţa-Belgia au provocat un moment de panică, spectatorii din tribune crezând că este vorba despre un atac terorist. În realitate, a fost vorba despre lansări de petarde, iar aproximativ 30 de persoane au fost rănite.

Oamenii au început să fugă şi unii s-au ascuns, iar alţii s-au refugiat în baruri şi terase, dar nici acolo nu a fost linişte, În goana lor au răsturnat mesele teraselor, alţii au încercat să fugă şi au căzu, rănindu-se. 

Au intevenit şi pompierii care au evacuat victimele busculadei de pe Promenade des Anglais, unde în 14 Iunie 2016 s-a produs atentatul cu un camion-capcană, scrie Le Parisien.

Pentru salvarea zecilor de persoane, s-au folosit mai multe ambulanţe şi pompieri.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Dezvăluiri. Cine l-a influențat, de fapt, pe Valentin Ceaușescu să scoată Steaua de pe teren din finala Cupei României cu Dinamo, din 1988
Capital.ro
Doliu în sportul românesc. A murit un mare fost fotbalist al primei divizii. Nu va fi uitat: Odihnească-se în pace!
Playtech.ro
Ce este interzis să faci în Ajun de Crăciun 2025 ca să nu alungi norocul din casă. Tradiții și obiceiuri pe care este bine să le respecți pe 24 decembrie
Adevarul
Epstein îi scria medicului abuzator al gimnastelor SUA despre „dragostea” lui Trump pentru fetele tinere: „Îi plăcea să pună mâna”
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce fel de mâncare tradițională gătește Denise Rifai de Crăciun. Îndrăgita vedetă ne-a dezvăluit planurile pe care le are de sărbători
iamsport.ro
Loți Boloni a numit cei doi supercampioni care au schimbat sportul românesc. ”Nu Gică Hagi!”
MediaFlux
Colindele de Crăciun. Când au luat naștere și ce semnificație au
stirilekanald.ro
Rusia anulează acordul militar cu România. Schimbare majoră care declanșează alerta în NATO
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend