Părinţii Aurei Ion, sfâşiaţi de durere. Şi-au pierdut încă un copil şi nu ştiu cum pot trece şi peste asta

Momente cumplite în familia eroinei din Munţii Apuseni. Fata cea mare, Mari, a plecat în urmă cu ceva timp în Anglia, Aura a plecat prematur dintre cei vii, acum, Alex, mezinul familiei părăseşte ţara.
Alina Costache
03 nov. 2014, 17:35
Părinţii Aurei Ion, sfâşiaţi de durere. Şi-au pierdut încă un copil şi nu ştiu cum pot trece şi peste asta

De abia s-au împlinit 10 luni de la tragedia aviatica din Muntii Apuseni, cand Aura Ion a pierit la numai 23 de ani cu lacrimile inghetate pe fata şi familia studentei mai primeşte o lovitură.

„Mâine urmează să plec şi este o atmosferă destul de tristă în casă. Mama plânge, este tristă, însă trebuie să ne obişnuim cu ideea, pentru că nu plec de bine, ci pentru că trebuie să ajut. O să muncesc acolo. Ea are nevoie de atenţie, îi este greu, mai ales că Mari a plecat, Aura nu mai e printre noi, iar acum eu. Însă ne vom vizita, vor veni ei de Crăciun acolo, o să mai vin şi eu pe acasă”, a declarat Alex, în exclusivitate, pentru SPYNEWS.ro.

O prietena apropiata a familiei a povestit ca dormitorul in care dormea Aura a fost renovat, dar fara a se modifica prea multe-doar o parte din mobilier a fost schimbata. În schimb, cele mai multe dintre lucrurile Aurei au fost pastrate. Acum in camera eroinei din Muntii Apuseni s-a mutat Lucri, sora cea mai mica a Aurei.

VEZI ŞI: Mărturii cutremurătoare de la locul tragediei din Apuseni: Studenta avea lacrimile îngheţate pe faţă VIDEO

Pe 20 ianuarie, un avion de tip Britten – Norman Islander (BN 2) cu şapte persoane la bord s-a prăbuşit într-o zonă împădurită din Apuseni, în zona Vârfului Petreasa, la peste 1.200 de metri altitudine.

În avion se aflau pilotul Adrian Iovan, copilotul şi o echipă de cinci medici de la Institutul Clinic Fundeni şi de la Spitalul Elias. Medicii erau transportaţi la Oradea, unde urmau să participe la o operaţie de prelevare de organe pentru transplant.

Pilotul Adrian Iovan şi Aura Ion – o tânără, ofiţer-student – şi-au pierdut viaţa în urma accidentului aviatic.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Fostul deputat Nati Meir afirmă că asistentul său din închisoare s-a sinucis. Bărbatul ar fi avut probleme medicale
Capital.ro
Doliu în România. S-a stins un mare nume al țării. Lumea culturală pierde una dintre vocile sale fundamentale
Playtech.ro
Pontarea în zilele libere. Cum se procedează când lucrezi de sărbătorile legale, aşa eşti răsplătit corect
Adevarul
George Burcea, la Interviurile Adevărul. Propunerile candidatului POT: De la Parlament fără gard la un număr dublu de parcări în București
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
O mamă și fiul de 8 ani au fost găsiți fără suflare la câteva ore distanță, în locuri diferite. Primele ipoteze luate în calcul de anchetatori
iamsport.ro
Gică Hagi, ȘOCAT de ce a descoperit la academie: 'Este o mare problemă!'
MediaFlux
Începe marea tăiere de la stat. Vicepremierul Oana Gheorgiu se ocupă personal
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume