Patru presupuşi cetăţeni români au murit într-un ACCIDENT de CIRCULAŢIE în Italia

Patru persoane despre care se crede că ar fi de origine română au murit luni, într-un accident de maşină, pe o şosea din Italia.
Filip Stan
16 feb. 2015, 19:33
Patru presupuşi cetăţeni români au murit într-un ACCIDENT de CIRCULAŢIE în Italia

Accidentul s-a produs Patru persoane, probabil români, au murit într-un accident rutier produs în Italia. Accidentul de circulaţie s-a produs luni după-amiază, în apropiere de Milano, informează presa italiană.

Accidentul a avut loc luni în jurul orei 17.00 (18.00, ora României), pe drumul regional 235, în localitatea Villanterio, la aproximativ 25 de kilometri sud de Milano, precizează La Repubblica. În accident a fost implicat
un autoturism marca BMW în care erau cinci persoane. 

După primele cercetări, se pare că automobilul circula cu viteză excesivă, iar şoferul a pierdut controlul volanului, moment în care maşina a ieşit d epe carosabil şi s-a proiectat violent într-un copac.
Patru persoane au murit pe loc, alta la spital, iar două sunt grav rănite, fiind în stare critică.

În vehiculul de cinci locuri erau şase persoane, toţi români.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Karlo Muhar rupe tăcerea: „Şi eu am fost surprins de câţi bani mi-a oferit patronul Varga ca să NU merg la FCSB! Aşa am ajuns la CFR Cluj cu cel mai mare salariu din SuperLiga.” Exclusiv
Capital.ro
Prognoza meteo pentru toamnă: ce indică calendarul pe 100 de ani pentru septembrie, octombrie și noiembrie 2026
Playtech.ro
Ai văzut pomi cu trunchiul învelit în alb? Motivul pentru care grădinarii fac asta toamna
Adevarul
De ce mulți sași lasă Germania pentru România după zeci de ani. „Plecasem cu alte idealuri în 1990. Situația nu mai este ca atunci”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
Atacantul a refuzat oferta de la FCSB și a semnat cu rivala roș-albaștrilor pe un salariu mai mic: ”Dacă nu dădeam gol, mă dădea Becali afară!”
MediaFlux
Schimbări pentru pacienți de la 1 septembrie. CNAS promite zeci de beneficii prin noua platformă de sănătate
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat