Descinderi la interlopi într-un dosar de contrabandă cu ţigări

Poliţiştii au făcut, vineri dimineaţă, 24 de percheziţii vizând o reţea de contrabandă din Bucureşti condusă de interlopul Amet Metin, informează România TV. Poliţiştii au oprit un TIR încărcat cu marfă de contrabandă. Contrabanda era mascată prin intermediul unei firme de transport.
Filip Stan
16 ian. 2015, 06:29
Descinderi la interlopi într-un dosar de contrabandă cu ţigări

Captura cea mai importantă a fost descoperită de poliţişti într-un TIR din apropierea Pieţei de Flori din sectorul 4. Camionul era plin cu ţigări de contrabandă din Bulgaria şi Moldova. Într-unul din apartamentele percheziţionate au fost găsite 400 de sticle de şampanie şi whisky contrafăcute.

Operaţiunea poliţiştilor a fost pregătită timp de şase luni, împreună cu SRI. La descinderile de azi-dimineaţă au participat 100 de poliţişti.