Pescobar își face echipă de fotbal. Ce spune despre asocierea cu Anamaria Prodan: „E un proiect mare”

Pescobar își face echipă de fotbal. Omul de afaceri este microbist și un apropriat al fostului șef al Ligii Profesioniste de Fotbal, Mitică Dragomir. Patronul Tavernei Racilor din Capitală dorește să își înființeze o academie de fotbal, iar alături de el vrea să își aducă un asociat care a fost fotbalist.
Alina Costache
21 iun. 2024, 08:35
Pescobar își face echipă de fotbal. Ce spune despre asocierea cu Anamaria Prodan:
Pescobar își face echipă de fotbal

Pescobar își face echipă de fotbal. Afaceristul a ținut să precizeze că rolul său în cadrul școlii de fotbal vor fi numai la nivel administrativ, investind sume considerabile de bani.

Citește și: Bunica lui Pescobar, uluită de ce a văzut la botezul strănepotului ei. Femeia l-a luat la rost pe patronul de la Taverna Racilor: „Prea multe mode din astea care sunt prea dezbrăcate”

Pescobar își face echipă de fotbal

Mă gândesc la o academie de fotbal împreună cu un fost mare jucător român. Vreau să mă implic și eu cumva pentru copii. Într-o săptămână anunțăm. E undeva lângă București, în Ilfov. E un proiect mare. (n.r. Cu cine vei colabora?) Nu pot să zic pentru că o să poarte numele lui. Eu doar vin și pivotez din spate cu buzunarul drept”, a declarat Pescobar, potrivit Fanatik.ro.

Întrebat dacă omul de fotbal care se va alătura proiectului său este impresarul Anamaria Prodan, Pescobar a negat: „Să mai bage o fisă ăla care a dat mesajul. Pescobar își face academie de fotbal fără Anamaria Prodan”.

Pescobar este în relații apropriate cu Mitică Dragomir, iar cei doi au făcut afaceri împreună. Mai precis, patronul Tavernei Racilor a cumpărat un restaurant și două vapoare de la fostul șef al Ligii Profesioniste de Fotbal, iar acesta a plătit suma integral, neavând datorii.

Dacă mint, să îmi stea inima! Pescobar a cumpărat de la mine restaurantul din spatele Telefoanelor și cele două vapoare le-a cumpărat, iar afacerea a închiriat-o. Mi-a dat toți banii, nu are nicio datorie.

La cele două restaurante pe vapor – eu am trei vapoare cumpărate la licitație -, plătește în rate. iar ceea ce am închiriat de la Parcuri, iau chirie și le plătesc 40% din ce iau de la Pescobar. El plătește chirie, de aproape 10 ani este chiriașul meu.

Crezi că mi-ar fi frică sau rușine de cineva să zic că sunt în spatele lui? Am fost un prost, trebuia să mă asociez cu el, nu să vând. Acum îi pare rău. Nu trebuia să vând vapoarele și să închiriez pontoanele. Trebuia să spun să facem 50% – 50%.

Eu am avut cele mai frumoase restaurante de aici din țară și nu a mers niciunul. Restaurantele sunt 100% ale lui Pescobar. Are totuși o datorie, a luat în rate vapoarele”, a declarat Mitică Dragomir.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Dezvăluiri. Cine l-a influențat, de fapt, pe Valentin Ceaușescu să scoată Steaua de pe teren din finala Cupei României cu Dinamo, din 1988
Capital.ro
Limită pentru numerar. UE stabilește pragul. Cash-ul va fi monitorizat din 2027 în toate statele membre
Playtech.ro
Ce este interzis să faci în Ajun de Crăciun 2025 ca să nu alungi norocul din casă. Tradiții și obiceiuri pe care este bine să le respecți pe 24 decembrie
Adevarul
Epstein îi scria medicului abuzator al gimnastelor SUA despre „dragostea” lui Trump pentru fetele tinere: „Îi plăcea să pună mâna”
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce fel de mâncare tradițională gătește Denise Rifai de Crăciun. Îndrăgita vedetă ne-a dezvăluit planurile pe care le are de sărbători
iamsport.ro
Loți Boloni a numit cei doi supercampioni care au schimbat sportul românesc. ”Nu Gică Hagi!”
MediaFlux
Cu cât cresc impozitele locale și taxa pe parcare în București. A fost luată decizia finală pentru anul 2026
stirilekanald.ro
Rusia anulează acordul militar cu România. Schimbare majoră care declanșează alerta în NATO
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend