Pleacă Piţurcă de la naţională? Salariu de nabab pentru selecţionerul României

Meciul câştigat de naţionala de fotbal a României împotriva Greciei, în preliminariile Euro 2016, ar putea fi ultimul pe banca tehnică a tricolorilor pentru selecţionerul Victor Piţurcă, acesta având o ofertă concretă din zona Golfului.
Daniel Spătaru
08 sept. 2014, 05:30
Pleacă Piţurcă de la naţională? Salariu de nabab pentru selecţionerul României

O delegaţie a clubului Al-Ittihad a sosit, duminică, la Bucureşti pentru a finaliza negocierile cu selecţionerul, scrie presă arabă, citată de ziare.com. Oficialii saudiţi vor trebui, de asemenea, să rezolve şi situaţia contractuală a lui Piţurcă, în condiţiile în care conducerea FRF a anunţat deja că nu-l va lasă să plece gratis.

Al Ittihad îi oferă lui Piţurcă un contract pe doi ani, cu un salariu de 3,2 milioane de euro pe sezon. De asemenea, Piţurcă va avea un bonus de 500 de mii de euro dacă va câştigă titlul. Victor Piţurcă mai are contract cu FRF până în 2015 şi are o clauză de reziliere de 1 milion de euro.

După meciul cu Grecia, Victor Piţurcă a refuzat să vorbească despre o posibilă plecare de la echipa naţională.

Totuşi, se pare că FRF a pregătit deja o varianta pentru înlocuirea sa, Ladislau Boloni.

Citeşte şi Presa din Grecia: „Coşmar pentru Ranieri. Frustrare naţională”

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Atacul hackerilor ruși de la GRU, oprit de SRI și FBI. Ce informații au furat din România. „Instituțiile militare sunt securizate, dar factorul uman rămâne o problemă”
Capital.ro
Condițiile pentru ieftinirea motorinei. Bogdan Ivan: Statul ar putea reduce iar acciza, dacă prețurile cresc
Playtech.ro
Prețul mielului în Piața Obor 2026. Cât trebuie să scoți din buzunar pentru masa de Paște
Adevarul
Singurul an în care nu s-a aprins Lumina Sfântă de la Ierusalim
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Joia Mare, zi importantă pentru creștini. Ce este interzis astăzi? În biserici se citesc cele 12 Evanghelii
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj