Plouă în Colloseum Mall! Noul centru comercial din București, deschis de două zile, nu a fost ocolit de incidente, zona de restaurante s-a inundat

Plouă în Colloseum Mall! Centrul comercial deschis în Sectorul 1 al Capitalei de două zile este deja inundat.
Claudia Simion
26 mart. 2022, 17:21
Plouă în Colloseum Mall! Noul centru comercial din București, deschis de două zile, nu a fost ocolit de incidente, zona de restaurante s-a inundat

Colloseum Mall s-a deschis în Sectorul 1 din București pe 24 martie 2022. Inaugurarea a fost amânată de câteva ori din cauza pandemiei, însă se pare că nici de această dată nu a fost cu noroc.

Al doilea cel mai mare centru comercial din Sectorul 1 al Capitalei, aflat pe șoseaua Chitilei, în care s-a investit 30 de miloane de euro, nu a fost ocolit de probleme încă din primele zile de la deschidere.

Românii care s-au plimbat prin Colloseum Mall zilele acestea au constatat că zona de restaurante a centrului comerical a fost inundată. Mai multe clipuri video apărute pe rețelele sociale arată cum curge apă din tavan și deja s-a format o baltă. „Plouă. Fuge toată lumea. Curge din tavan la noul mall”, a spus un tânăr care se plimba prin mall.

Entuziasmul românilor din nord-vestul Bucureștiului a fost atât de mare încât au trecut cu vederea aceste neplăceri, sperând că problema se va rezvolva foarte curând.

@misuthebestLa mall colosseum♬ sunet original – misuthebest

@misuthebestMall colosseum😂😂😂♬ sunet original – misuthebest

@misuthebest Ploua la #mallcolosseum ♬ sunet original – misuthebest

Pe data de 24 martie 2022, Colosseum Mall din București și-a deschis porțile în mod oficial pentru publicul larg. Mall-ul se află în Sectorul 1 al Capitalei, în zona de Nord-Vest, pe șoseaua Chitilei nr. 284. Centrul comercial se află în proximitatea șoselei de centură București, dar și a rutelor zilnice dintre București și orașele Ploiești, Târgoviște și Pitești. Accesul dinspre centrul capitalei și dinspre zonele adiacente este asigurat de bulevarde cu multiple benzi de circulație, precum Ion Mihalache, Grivița, Bucureștii Noi și Șoseaua Chitilei.

Zeci de branduri de fashion și accesorii, restaurante și locuri de petrecere a timpului liber fac parte din noul concept Colosseum Mall.

Brandurilor deja existente în galeriile Colosseum li se alătură: cel mai mare magazin Sinsay din România, New Yorker, Deichmann, CCC, 4F, Teilor, Douglas, English Home, Ac&Co, Colin’s, Smyk All for Kids, Noriel, Mumuso, Optiblu, Helpnet, City Flowers, Magic Casino, Superbet Premium Store, KFC, Dristor Kebab, Zodiac Café, Presto Restaurant, Noodle Pack, Bunătăți Ardelenești, Mesopotamia, All For Six, La Galleria, Inmedio sau KFC.

Noul concept a inclus și cel mai mare centru de fitness din rețeaua StayFit și cinematograful Happy Cinema.

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ultimele imagini cu femeia dispărută după o intervenție chirurgicală! Doi bărbați au târât-o pe jos
Fanatik.ro
Ce surpriză le-a făcut Nadia Comăneci românilor în anul în care se celebrează o jumătate de secol de la Montreal: ”Perfect 10”
Capital.ro
Traian Băsescu îl acuză pe Nicușor Dan că „târăște țara” în instabilitate politică: Este primul responsabil
Playtech.ro
Câți litri de alcool poţi produce în gospodărie fără să încalci legea. Noile limite propuse de Parlament, aşa nu vei plăti accize
Adevarul
TVA de 11% la locuințele noi. Proiectul care schimbă regulile în imobiliare și criteriul eliminatoriu pentru prima casă
wowbiz.ro
Cazul morții medicului Cristian Staicu ia o turnură neașteptată. Ce au descoperit anchetatorii
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Tir făcut bucăți pe un drum din Republica Moldova. Doi români și-au pierdut viața în urma accidentului violent
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, atacat de un fost colaborator: ”Nu trebuia să aleagă FRF. A făcut un gest mârșav și laș”
MediaFlux
Întâlnire între Nicușor Dan și Donald Trump. Ultimele negocieri înaintea discuției din SUA
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi