SURPRIZĂ URIAŞĂ: Poli Iaşi – CFR Cluj 2-1 în etapa a 14-a din Liga 1. VEZI CLASAMENTUL

Poli Iași a trecut, luni, pe teren propiu, de campioana CFR Cluj, scor 2-1, după ce oaspeţii au condus.

28 oct. 2019, 20:02

Val. Costache deschisese scorul în minutul 10, dar Passaglia a egalat înainte de pauză pentru moldoveni. Gallego a dat lovitura în minutul 76, când a trimis o minge printre brațele lui Arlauskis.

Poli Iași – CFR Cluj 2-1 (1-1)

Passaglia 45, Gallego 76 / Val. Costache 10

Poli Iaşi: Târnovanu – Cabral (Gallego ’46), Mihalache, Diallo, Bădic – Passaglia, Loshaj – Popadiuc (Devesa ’79), Breeveld, Horşia (F. Cristea ’66) – A. Cristea. Antrenor Mihai Teja;

CFR Cluj: Arlauskis – Susici, Vinicius, Paşcanu, Camora – Luis Aurelio (Golofca ’64), Hoban, Păun – Costache (Bordeianu ’78), Rondon, Pereira (Deac ’64). Antrenor Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene: Loshaj ’20, DIallo ’77, Bădic ’53, Târnovanu ’90+4.

Arbitri: Marus Avram – Vladimir Urzică şi Mircea Orbuleţ – Cătălin Busi.