Poliţiştii lugojeni au amendat consilierii locali care au parcat în faţa Primăriei pe interzis

Un echipaj al Poliţiei Rutiere Lugoj nu a mai ţinut cont de funcţii şi a împărţit amenzi consilierilor locali ai Lugojului, care şi-au lăsat maşinile parcate în faţa Primăriei, în zona unde oprirea este interzisă. Cei patru consilieri amendaţi sunt Gerlinde Grozav, Ioan Ambruş, Albin Gaidoş şi Constantin Savu.
Filip Stan
15 mart. 2016, 07:40
Poliţiştii lugojeni au amendat consilierii locali care au parcat în faţa Primăriei pe interzis

Constantin Savu şi Gerlinde Grozav nu au comentat decizia poliţiştilor. Ioan Ambruş, preşedintele PNL Lugoj, a spus însă că va contesta amenda.

Fiecare îşi face datoria, dar am dreptul să contest procesul verbal pentru că nu sunt locuri de parcare„, a fost explicaţia lui Ambruş.

Albin Gaidoş, protagonistul unei situaţii înregistrate săptămâna trecută, în care a fost surprins parcând de trei ori într-o zi în locuri interzise, a primit şi el amendă, scrie cetateanul.ro.

Semnul de oprire interzisă este cu excepţia Primăriei. Consider că, fiind membru în consiliul local, trebuia să se ţină cont şi să nu primesc amendă„, a declarat Albin Gaidoş.

Amenda pentru oprirea interzisă este cuprinsă între 210 şi 315 lei. La fiecare şedinţă de consiliu, traficul în zona sensului giratoriu din faţa Primăriei Lugoj este îngreunat din cauza bolizilor parcaţi de consilieri, aceştia neţinând cont de semnele rutiere care interzic oprirea.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Taifunul Dolphin lovește Japonia! Sute de mii de oameni, evacuați, iar peste 500 de zboruri au fost anulate
Fanatik.ro
Ștefan Baiaram, ultimele detalii despre transfer. Care e echipa din Serie A la care a fost propus!
Capital.ro
Locuiești la bloc? 10 reguli pe care mulți proprietari le înțeleg greșit și ajung să plătească mai mult.Ce spune legea
Playtech.ro
Ce electrocasnice ar fi bine să eviți între orele 19:00 și 23:00. Recomandările făcute în contextul presiunii asupra sistemului energetic
Adevarul
Satul din Europa desemnat „cel mai frumos din lume” a ajuns să încaseze zeci de mii de euro din amenzi pentru parcare. De ce s-au săturat localnicii de turiști
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă mișcare seismică s-a produs în România, astăzi! În ce zonă a fost înregistrată și ce spun specialiștii
iamsport.ro
Atac devastator la Cătălin Moroșanu: ”Eu mi-am făcut numele în ring, tu la TV, pe chiloțăreală! Nu te compari cu mine”
MediaFlux
Horoscopul lunii august. Cine renaște după jumătatea acestei luni și cine trebuie să lase trecutul în urmă pentru a avea noroc
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat