Poşta Română şi Zipper Services au câştigat o licitaţie de 13 milioane lei

Poşta Română, în calitate de lider de proiect, a câştigat împreună cu Zipper Services o licitaţie organizată de Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), în valoare de 13 milioane, cu o durată de doi ani, a anunţat luni Poşta Română. Poşta este asociată, în proiect, cu Zipper Services pentru prestarea de servicii de imprimare, anvelopare şi distribuire de procese verbale transmise contravenienţilor, de către CNAIR.
Filip Stan
27 nov. 2017, 14:51
Poşta Română şi Zipper Services au câştigat o licitaţie de 13 milioane lei

Elena Petraşcu, directorul general al Poştei Române, afirmă că această licitaţie a fost câştigată în condiţii avantajoase pentru companie.

„Este un pas important spre revitalizarea companiei. Confirmăm, încă o dată, poziţia noastră de lider pe piaţa de servicii poştale, în România. Poşta Română trebuie să proiecteze o imagine de stabilitate şi performanţă, atât în piaţă cât şi în rândul angajaţilor noştri”, a declarat Elena Petraşcu, directorul general al Poştei Române.

Contractul are o valoare de 13 milioane de lei şi presupune că asocierea dintre Poşta Română şi Zipper Services va asigura, pe parcursul următorilor doi ani, imprimarea, anveloparea şi transmiterea proceselor verbale întocmite de către CNAIR pentru eventualii contravenienţi.

„Participarea Poştei Române ca lider de proiect a oferit garanţia câştigării procedurii având în vedere experienţa vastă pe care compania o are şi certitudinea prestării acestor servicii, în condiţiile impuse de CNAIR”, informează compania, potrivit news.ro.

Poşta Română îşi asumă, în cadrul parteneriatului cu CNAIR, o creştere cu 30% a numărului proceselor verbale transmise.

Poşta Română este deţinută de statul român, prin MCSI în proporţie de 75%, şi de Fondul Proprietatea în proporţie de 25%.

DailyBusiness
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
Spynews
Un celebru fotbalist român a purtat brățară de monitorizare dintr-o eroare! Fosta soție l-a reclamat, dar instanța i-a dat dreptate lui
Bzi.ro
Gina Pistol a pozat goală pe plajă! Imaginile au stârnit reacții aprinse! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
La 33 de ani, Simona Halep a dat vestea cea mare: ”Atât s-a schimbat”
Capital.ro
Obligatoriu pentru românii care au garaj în curte. Au nevoie de acest act de la primărie. Legea îi obligă
Playtech.ro
Extindere casă fără autorizație. Când ai voie să construiești ceva pe propriul teren
Adevarul
Un caz care zguduie America. Ce l-a împins pe Tyler Robinson să-l ucidă pe Charlie Kirk? Povestea studentului „rătăcit ideologic” crescut într-o familie MAGA
wowbiz.ro
El este Răzvan, băiatul de 13 ani care a murit în fața școlii. Martorii povestesc cum au decurs ultimele clipe din viața sa
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
Imaginile cu cea mai frumoasă hocheistă au stârnit controverse. „Abia dacă acoperă ceva”
kanald.ro
Bursele tăiate ar putea fi reintroduse în sistem. Anunțul făcut de ministrul Educației
Cancan.ro
O nouă tragedie în clanul Pian! Lider Nicușor a murit în Penitenciarul Rahova, la doar 42 de ani
iamsport.ro
Dani Coman a sărit să bată un președinte de club: ”Am zis să văd dacă e greu biroul și dacă stă bine pe el”
MediaFlux
Soluția pentru ca românii să nu iasă la pensie la 70 de ani!
stirilekanald.ro
(P) Ghidul rebelului energetic: cum să îți reduci factura fără să renunți la Netflix și aer condiționat
substantial.ro
Angajații de la stat vor lucra mai mult în 2026! Zilele libere legale care ar putea fi eliminate de anul viitor