Povestea vasluianului care a refuzat o casă de la Gigi Becali. „Da pân’ la casă, nu mai bine dai mata’ o sticlă de vin?”

Pare greu de crezut, insa exista un roman care a refuzat o casa de la Gigi Becali. Barbatul este vasluian si a preferat sa-i ceara patronului Stelei o sticla de vin, lucru care l-a scos din sarite pe latifundiar.
Iulian Tudor
02 ian. 2017, 10:02
Povestea vasluianului care a refuzat o casă de la Gigi Becali.

S-a intamplat intr-un sat din Vaslui, in urma cu cativa ani, scrie stirilekanald.ro. Viorel Garoafa, un barbat amarat din comuna Solesti, traia intr-o cocioaba improvizata, alaturi de nevasta si multi copii. Satenii spun ca si-a vandut casa pentru bautura, insa varianta „oficiala” este ca socrul lui a pus mana pe acte si a instrainat imobilul. Cu cativa ani in urma, comuna a fost vizitata de marele Gigi Becali.

Citeşte şi Gigi Becali a rupt ringul de dans în noaptea de Revelion. Patronul Stelei a făcut show la Poiana Braşov VIDEO

Intalnirea cu miliardarul a fost punctul culminant al vietii lui Garoafa. Acesta a vazut in ce conditii isi creste barbatul copiii si i-a zis ca-i plateste constructia unei noi case, cu tot ce-i trebuie. Replica omului l-a lasat pe Nea Gigi fara cuvinte. „Da pan’ la casa, nu dai mata’ o sticla de vin?”, l-a intrebat Garoafa, conform Monitorul de Vaslui. Cand a auzit asta, Gigi Becali s-a intors pe calcaie si a plecat fara sa se mai uite inapoi.

Problemele cu alcoolul ale barbatului erau recunoscute de toti vecinii lui. Acestia au declarat ca barbatul cam uita si sa aiba grija de copiii lui, tocmai de asta, nu de putine ori s-a intamplat ca acestia fie sa sufere accidente, fie sa fure sau sa sparga cate un geam. Cu toate astea, Viorel Garoafa n-a vrut nici in ruptul capului sa lase autoritatile sa-i ia pe cei mici.

Citeşte şi Propunerea scandaloasă care l-a scos din minţi pe Gigi Becali. „L-a lovit cu cartea în figură…”

„Noi suntem saraci, dar eu tin la copiii mei. Au venit de pe la Protectia Copilului, dar eu nu-mi dau copiii. Am eu grija de ei, au haine, au mancare, chiar daca nu avem o casa cum trebuie. De baut, beau asa… de pleasca, de pe la altii. Pe copii mai bine ii omor cu mana mea decat sa-i dau la altii sa-i cresca. Eu le dau tot ce trebuie”, a spus Viorel Garoafa.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Otopeni, mai scump decât Heathrow: cât te costă cu adevărat să mănânci în aeroportul din România, față de Londra, Madrid sau Roma
Capital.ro
Taxă obligatorie pe toate drumurile din România. Șoferii, amendați dacă achită după termenul impus
Playtech.ro
Cât costă să ridici un garaj din cărămidă sau BCA? Costurile complete
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai