PRELIMINARII EURO 2020. Rezultatele şi marcatorii meciurilor de MARŢI. Vezi CLASAMENTELE

PRELIMINARII EURO 2020. Marţi s-au disputat ultimele meciuri din etapa a 2-a a preliminariilor pentru Euro 2020.

27 mart. 2019, 06:13

PRELIMINARII EURO 2020. Norvegia a remizat, scor 3-3, pe teren propriu, cu Suedia, într-un meci din grupa F a preliminariilor Euro 2020. Golul egalizator al gazdelor a venit în minutul 90+7. Tot în grupa României, Spania a învins Malta, în deplasare, scor 2-0. Norvegia a condus cu 2-0 (Johnsen ’41, King ’59), Suedia a întors scorul (Claesson ’70, Nordtveit ’86 autogol, Quaison ’90+1), însă gazdele au avut forța de a egala în minutul 90+7, ultimul al partidei, prin Kamara.

PRELIMINARII EURO 2020. Rezultatele înregistrate marți în preliminariile Euro 2020:

Grupa D

Irlanda – Georgia 1-0

Hourihane 36

Elveția – Danemarca 3-3

Freuler 19, Xhaka 66, Embolo 76 / Jorgensen 84, Gytkjaer 88, Dalsgaard 90+3

Clasament: 1. Irlanda 6p, 2. Elveția 4p, 3. Danemarca 1p,  4. Gibraltar 0p, 5. Georgia 0p.

Morata 31, 73

Clasament:  1. Spania 6p, 2. Suedia 4p, 3. România 3p, 4. Malta 3p, 5. Norvegia 1p, 6. Insulele Feroe 0p.

Sensi 17, Verratti 32, Quagliarella 35p, 45+3p, Kean 69, Pavoletti 76

Clasament: 1. Italia 6p, 2. Grecia 4p, 3. Bosnia-Herțegovina 4p, 4. Finlanda 3p, 5. Armenia 0p, 6. Liechtenstein 0p.