Preşedintele sârb Aleksandar Vucic l-a primit pe directorul Serviciului Român de Informaţii, Eduard Hellvig

Preşedintele sârb Aleksandar Vucic l-a primit pe directorul Serviciului Român de Informaţii (SRI), Eduard Hellvig, luni, la Belgrad, informează agenţia de presă Tanjug, care citează un comunicat al Preşedinţiei sârbe.
Iulian Tudor
18 iun. 2018, 15:43
Preşedintele sârb Aleksandar Vucic l-a primit pe directorul Serviciului Român de Informaţii, Eduard Hellvig

Cu această ocazie, preşedintele Serbiei a salutat cooperarea dintre serviciile de securitate ale celor două ţări, reflectată în schimbul de informaţii şi în lupta comună împotriva terorismului, crimei organizate şi a altor riscuri la adresa securităţii.

Potrivit lui Aleksandar Vucic, este nevoie de aprofundarea cooperării şi în combaterea criminalităţii cibernetice şi a altor forme de abuz în tehnologiile informaţiei.

Preşedintele Serbiei a subliniat contribuţia serviciilor de securitate sârb şi român la menţinerea păcii şi stabilităţii în regiune, se mai spune în comunicatul Preşedinţiei sârbe.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
În plin război cu Iranul, Donald Trump provoacă un cutremur în armata SUA. Șeful Statului Major și alți generali din conducere au fost dați afară
Capital.ro
Călin Georgescu a scăpat! Instanța i-a ridicat măsura controlului judiciar. E liber să plece din România
Playtech.ro
Programul mall-urilor de Paște 2026. Unde poți face cumpărături chiar pe 12 aprilie
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct! Familia ar fi cerut transferul la Viena: „Pacientul este…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată și-a pierdut viața în Câmpina, după ce a intrat cu mașina într-un copac. Avea doar 28 de ani
iamsport.ro
Fostul conducător din Liga 1 nu îl vrea pe Hagi la națională și a numit selecționerul pe care l-ar dori: ”S-a făcut demonstrația, gata!”
MediaFlux
Fără amenzi pentru șoferi. Permisul auto și talonul ar putea să nu mai fie prezentate fizic
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj