Primarul din Ghindăreşti, implicat într-un grav accident rutier la Gara Constanţa

Un accident rutier grav s-a produs în zona Gară Constanța la intersecția Bulevardului  1 Mai cu strada Prelungirea Traian. Unul dintre șoferii implicați în accident este primarul comunei Ghindărești, Vasile Simion.
Filip Stan
05 aug. 2016, 09:54
Primarul din Ghindăreşti, implicat într-un grav accident rutier la Gara Constanţa

În urma accidentului au fost rănite două persoane, un bărbat de 40 de ani (şoferul mașinii care a provocat accidentul) şi o femeie de 44 de ani (pasagerul din dreapta faţă din cealaltă maşină). Bărbatul s-a ales cu traumatism toracic, iar femeia a suferit un traumatism cranian şi toracic. Ambele victime au fost transportate la spital.

Unul dintre șoferii implicați în accident este primarul comunei Ghindărești, Vasile Simion. El se afla la volanul autoturismului Skoda Octavia, lovit în plin de conducătorul autoturismului cu numere de Bulgaria.

„Veneam dinspre ICIL și voiam să virez stânga, aveam verde, am semnalizat și a intrat în mine. Dânsul venea din față (din partea stângă – n.red), dinspre Far“, a declarat Vasile Simion, primarul din Ghindărești, pentru ZIUA de Constanța.

Din câte se pare, șoferii celor două mașini implicate în accident nu ar fi consumat băuturi alcoolice.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Bancul cu Ceaușescu pe care Dragomir i l-a spus în față dictatorului chiar de Crăciun. Episod uluitor cu băiatul lui nea Mitică și „coana Leana”
Capital.ro
Se închid conturile bancare. Clienții primesc notificare de la bancă, chiar dacă nu au încălcat regulile și nu au datorii. Unde se întâmplă asta
Playtech.ro
Mega-proiectul abandonat din timpul lui Ceaușescu revine oficial la viață. Tarnița, hidrocentrala de 1.000 MW care va costa peste 1 miliard de euro
Adevarul
Rusia vrea să construiască o centrală nucleară pe Lună în următorii zece ani. Rosatom și Institutul Kurchatov, implicate în proiect
wowbiz.ro
Clipe cumplite pentru Loredana Groza, în prag de sărbători! Tatăl artistei se află în stare gravă la spital: „Tata…fă-te bine”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce cadouri se dau de Crăciun în familia lui Dan Negru. Prezentatorul Kanal D a dezvăluit și ce își dorește pentru 2026
iamsport.ro
Dan Șucu, acuzat direct că ar fi cumpărat Genoa cu ”bani furați”! Ce afaceri ”de milioane de euro” cu statul ar avea: ”Folosește o firmă dintr-un sat din județul Galați”
MediaFlux
Ce înseamnă, de fapt, Ajunul Crăciunului și de ce este considerat o noapte magică
stirilekanald.ro
Explozie pe Autostrada A1! Un camion plin cu GPL a sărit în aer după un accident cu un TIR. Imagini șocante
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend