Primarul Sectorului 2 se transformă în Clotilde Armand! Radu Nicolae Mihaiu cere renumărarea voturilor. ”Este inadmisibil”

Primarul Sectorului 2 Radu Nicolae Mihaiu a depus plângere penală în urma scandalului legat de voturi. Dacă credeam că doar Sectorul 1 generează astfel de situații, vedem că nici Sectorul 2 nu este prea departe.
Filip Stan
12 iun. 2024, 13:16
Primarul Sectorului 2 se transformă în Clotilde Armand! Radu Nicolae Mihaiu cere renumărarea voturilor. ”Este inadmisibil”

Primarul USR al Sectorului 2, Radu Mihaiu, care este la aproximativ 600 de voturi în spatele candidatului PSD-PNL Rareș Hopincă, consideră că este o nedreptate la mijloc.

Citește și REZULTATE ALEGERI EUROPARLAMENTARE 2024 – provizorii la ora 10.00. Românii vor fi prezentați în PE de Alianța PSD-PNL, AUR, Alianţa Dreapta Unită și SOS al Dianei Șoșoacă

Acesta a anunțat astăzi dimineață că va depune plângere împotriva Biroului Electoral Sector 2 pentru abuz în serviciu și instigare în fals în acte publice.

„S-a numărat greșit, cei din Biroul Electoral de sector refuză să ia deciziile normale de renumărare pentru a vedea care e realitatea, au apărut peste noapte două voturi nule care nu existau înainte și pe care cei din secția de votare nu le recunosc, așa ceva este inadmisibil.

Fie voturile au fost raportate greșit fie au dispărut voturile, adică nu au ajuns nici în saci nici nicăieri. Nu am primit niciun răspuns la nicio cerere, aseară am depus ceva, ne-a luat timp să facem asta”, a declarat primarul Sectorului 2, Radu Mihaiu.

”Se vede cu ochiul liber”

Mihaiu este încă primarul Sectorului 2, însă voturile nu mai arată acest lucru, motiv pentru care aceleași ”neînțelegeri” ca la Sector 1, au apărut și la Sectorul 2, un sector uitat parcă de lume, dacă întrebi locuitorii de pe stradă.

Primarul Radu Nicolae Mihaiu a depus plângere penală în urma scandalului legat de voturi.

Primarul USR al Sectorului 2, radu Mihaiu, care este la aproximativ 600 de voturi în spatele candidatului PSD-PNL Rareș Hopincă.

Acesta a anunțat astăzi dimineață că va depune plângere împotriva Biroului Electoral Sector 2 pentru abuz în serviciu și instigare în fals în acte publice.

Te-ar putea interesa și Alegeri 2024. Peste 50% dintre alegători au votat la alegerile europarlamentare până la ora 21. Harta județelor cu cea mai mare prezență la vot

„Se vede cu ochiul liber modul în care se încearcă fraudarea alegerilor de la Sectorul 2”.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Gheorghe Dincă a ajuns pe mâinile medicilor! Ce a pățit monstrul din Caracal, în penitenciar
Fanatik.ro
La câteva zile după ce și-a anunțat retragerea din tenis, Sorana Cîrstea face dezvăluiri neașteptate: ”A fost o relație de dragoste-ură”
Capital.ro
EXCLUSIV Dan Andronic și Victor Ciutacu, despre Călin Georgescu și cum arată jocul nervilor din jurul mișcării suveraniste
Playtech.ro
„Ți-am zis” vs. „Ți-am spus”. Una dintre variante este greşită, poţi ghici care?
Adevarul
Încrederea ucrainenilor în Zelenski este în scădere. Doar aproximativ 20% ar vota pentru actualul președinte, arată un nou sondaj
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Industria în care are loc un val de concedieri. Sute de angajați rămân fără loc de muncă în brag de sărbători
iamsport.ro
FCSB a câștigat lupta cu Rapid: internaționalul român, la un pas de a semna cu campioana! Finanțatorul a anunțat: ”Aproape am bătut palma”
MediaFlux
Modificări la pensie din 2026. Modul de calcul pentru vechimea în muncă se schimbă complet
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Matematica devine joacă: 5 jocuri care fac cifrele prietenoase